Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W opinii Mellora dostępna wkrótce na całym świecie technologia transmisji danych piątej generacji (5G) oferująca prędkość w gigabitach na sekundę będzie miała niebagatelny wpływ zarówno na używane przez nas urządzenia osobiste, jak i przemysł. 5G to nie tylko błyskawiczna komunikacja. Pojawią się nowe urządzenia zdolne przechowywać ogromne ilości danych, odporne na ataki hakerskie, o dłuższej żywotności baterii. W związku z tym powstaną nowe modele biznesowe we wszystkich sektorach przemysłu, a media to jeden z sektorów, który musi najwięcej zyskać. Szybka transmisja danych umożliwi rozwój mobilnych usług wideo, wideo 360 stopni, turystyki wirtualnej.
Jak podkreślał w jednym ze swoich tekstów eksperckich Mellor, żadna poprzednia generacja technologii mobilnej nie była w stanie stymulować wzrostu gospodarczego w takim stopniu, jak właśnie 5G. Nie tylko połączy ona ludzi, ale i umożliwi rozwój Internetu Rzeczy (Internet of Things, IoT) oraz czwartej rewolucji przemysłowej.
Według Mellora infrastruktura cyfrowa może sprawić, że odległość między poszczególnymi jednostkami czy urządzeniami będzie mniej istotna niż kiedykolwiek. Inteligentne miasta, przemysłowy IoT, rzeczywistość rozszerzona, autonomiczny transport i zdrowie cyfrowe to tylko niektóre z ekscytujących perspektyw, które można zrealizować dzięki wsparciu ekosystemu piątej generacji.
Oczekuje się, że wdrożenie konsumenckiej sieci 5G przyspieszy w 2020 r. Większość jej indywidualnych użytkowników stanowić będą klienci wymieniający swoje stare telefony na nowe kompatybilne urządzenia. Biorąc pod uwagę dynamikę rynku, do końca 2024 r. prognozuje się 1,9 miliarda użytkowników 5G. Będzie to stanowić ponad 20 procent wszystkich abonamentów mobilnych.
Martin Mellor to ekspert z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży ICT. W firmie Ericsson pracuje od 2006 roku. Jest aktywnym promotorem technologii 5G w Polsce. Współpracuje z centrami R&D Ericsson w Polsce, przemysłem, środowiskami akademickimi oraz startupami w celu opracowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Jest mentorem w nagrodzonym przez Komisję Europejską programie IT for SHE. Ukończył fizykę teoretyczną i stosowaną na Uniwersytecie w Nottingham.
„Media przyszłości” to konferencja o przyszłości mediów, kierunkach rozwoju ekosystemu informacyjnego i roli innowacji cyfrowych w komunikacji społecznej. Organizowana przez Polską Agencję Prasową przy współpracy międzynarodowych ekspertów, analityków oraz managerów branży mediów i nowych technologii. W programie panele, warsztaty i spotkania profesjonalistów środowiska medialnego, technologicznego oraz biznesowego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej szczegółów na temat konferencji oraz rejestracja na stronie https://mediaprzyszlosci.pap.pl/.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.11.2019, 14:28 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE