Newsletter

Biznes i finanse

Mary Kay Inc., we współpracy z The Nature Conservancy, wspomaga prowadzony przez przedsiębiorcze kobiety projekt poprawy bezpieczeństwa wodnego w Monterrey

03.11.2021, 11:29aktualizacja: 03.11.2021, 11:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Mary Kay Inc.
Mary Kay Inc.

MONTERREY, Meksyk--(BUSINESS WIRE)-- Mary Kay Inc. z dumą informuje o wsparciu projektu mającego na celu poprawę bezpieczeństwa wodnego w Monterrey, realizowanego we współpracy z The Nature Conservancy. Projekt, prowadzony przez grupę kobiet-przedsiębiorców, koncentruje się na przywróceniu miejscowych gatunków drzew na obszarach otaczających miasto Monterrey, co ma pomóc w utrzymaniu usług ekosystemowych, zmniejszeniu ryzyka i wpływu powodzi w mieście oraz przywróceniu zdegradowanych lasów w regionie.

Niniejsza informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść jest dostępna tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20211102006106/en/

Monterrey zamieszkuje obecnie cztery miliony ludzi. Położone w obszarze naturalnie podatnym na ekstremalne zjawiska hydrometeorologiczne, takie jak huragany i powodzie, miasto często boryka się z poważnymi problemami związanymi z zaopatrzeniem w wodę. W jego pobliżu znajduje się Park Narodowy Cumbres de Monterrey, chroniony rezerwat przyrody, który zapewnia około 60% wody dostarczanej do miasta. Obszar ten wspiera również kontrolę silnego spływu wód burzowych, który negatywnie oddziałuje na ludzi, miejscowe zwierzęta hodowlane i infrastrukturę miejską. Dla zachowania odporności środowiska, należy przywrócić pokrywę roślinną i zapewnić produkcję rodzimych roślin w szkółkach. Co więcej, Narodowa Komisja Chronionych Obszarów Naturalnych Meksyku (CONANP) ustanowiła przepisy wymagające stosowania gatunków rodzimych do ponownego zalesiania, jednak szkółki leśne w tym regionie nie mają możliwości sprostania temu zapotrzebowaniu. Obszar ten oferuje również bardzo niewiele możliwości dla lokalnych rolników w zakresie rozwoju samowystarczalnej działalności gospodarczej.

„Niezmiernie cieszymy się, że możemy liczyć na tę pomoc, która motywuje nas do dalszej pracy na rzecz przyrody i do generowania środków, które poprawiają naszą lokalną gospodarkę - powiedziała Doña Angelica, liderka Mujeres Unidas Para La Conservación de Laguna de Sanchez, jednej z organizacji partnerskich The Nature Conservancy w Meksyku. - Dzięki takiej pomocy zdołamy obniżyć koszty produkcji roślin, które będą wykorzystywane w przyszłych zalesieniach”.

Mary Kay wraz z The Nature Conservancy wspierają grupę kobiet-przedsiębiorców ze społeczności Laguna Sanchez, które podejmują wyjątkową inicjatywę mającą na celu walkę z powyższymi wyzwaniami. Przedstawicielki tej grupy właścicieli ziemskich produkują obecnie szereg rodzimych gatunków roślin, które zostaną wykorzystane w projektach ponownego zalesiania parku narodowego. Działanie to pozwoli nie tylko na zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na określone gatunki, ale także na poprawę warunków bytowych ich rodzin i członków społeczności wiejskiej. Szkółka leśna ma możliwość wyhodowania około 45000 drzew rocznie, w tym sosny białej (Pinus pseudostrobus) i sosny kamiennej (Pinus cembroides). Gatunki te, włączone do naukowego narzędzia opracowanego przez The Nature Conservancy w celu ekologicznej odbudowy obszaru, charakteryzują się właściwościami zapobiegającymi erozji, wspomagającymi infiltrację wody, tolerancją na suszę oraz zdolnością do odrastania.

„Wzmacnianie pozycji kobiet i ochrona zasobów Ziemi to dwa filary celu firmy Mary Kay - powiedziała Deborah Gibbins, dyrektor operacyjny Mary Kay Inc. - Jako orędowniczka przewodnictwa kobiet, jesteśmy niezwykle dumni widząc, jak miejscowe liderki kierują zmianami w naszej społeczności, odgrywając kluczową rolę w ochronie naszych najcenniejszych zasobów naturalnych i dbając o zrównoważoną przyszłość dla tysięcy rodzin w regionie”.

Aby przybliżyć historię upodmiotowienia i ochrony przyrody Angeliki i Mujeres Unidas Para La Conservación de Laguna de Sanchez, firma Mary Kay Inc. wspólnie z The Nature Conservancy, zrealizowała krótki film. Stworzony w całości przez kobiecy zespół, film pt. „Forest of Hope” to podróż na linię frontu walki o ocalenie naszej planety przed nadciągającymi zagrożeniami związanymi ze zmianami klimatycznymi i destrukcyjnym zachowaniem człowieka, gdzie widzimy, jaką różnicę może zrobić grupa kobiet zajmujących się ochroną przyrody. Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu Forest of Hope tutaj.

Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, ponad 56 lat temu założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować trzy cele: stworzyć atrakcyjną ofertę dla kobiet, tworzyć olśniewające produkty oraz uczynić świat lepszym. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Firma Mary Kay prowadzi badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych i zapachów. Spółka Mary Kay z zaangażowaniem działa na rzecz umocnienia pozycji kobiet i ich rodzin poprzez współpracę z organizacjami z całego świata, skupiając się na badaniach nad nowotworami, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Wizja Mary Kay Ash jest nadal żywa dzięki niezwykłym produktom firmy. Więcej o Mary Kay na stronie internetowej www.marykayglobal.com

The Nature Conservancy

The Nature Conservancy jest międzynarodową organizacją zajmującą się ochroną przyrody, której celem jest zachowanie terenów i wód, od których zależy całe życie. Opierając się na nauce, kreuje innowacyjne, praktyczne rozwiązania dla najtrudniejszych wyzwań naszego świata, tak aby przyroda i ludzie mogli wspólnie prosperować. Przeciwdziała zmianom klimatu, chroniąc ziemie, wody i oceany na niespotykaną dotąd skalę, dostarczając żywność i wodę w sposób zrównoważony oraz pomagając w zrównoważonym rozwoju miast. Działając w 79 krajach i terytoriach, firma stosuje podejście oparte na współpracy, które angażuje lokalne społeczności, rządy, sektor prywatny i innych partnerów. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do odwiedzenia strony www.nature.org lub śledzenia @nature_press na Twitterze.

Wersja źródłowa w portalu businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20211102006106/en/

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc. dział komunikacji korporacyjnej

marykay.com/newsroom

tel. (+1) 972-687-5332

e-mail: media@mkcorp.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.11.2021, 11:29
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ