Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MC informuje:
Uwaga uczniowie! Postanowiliśmy zadbać o to, aby w najbliższym czasie atrakcji Wam nie zabrakło. Udowodnimy, że nieplanowany pobyt w domu nie musi być nudny. I właśnie po to obejmujemy Was… GRARANTANNĄ!
Zanim przejdziemy do informacji o tym, czym jest GRARANTANNA, musimy Wam przypomnieć o jednym: warto wykorzystać ten czas na… naukę. I tutaj polecamy Wam naszą stronę www.gov.pl/zdalnelekcje Tak, tak – to nie są ani ferie, ani wakacje. Ale kiedy już się pouczycie…
Podejmijcie wyzwanie
Zapraszamy na GRARANATNNĘ! Czym jest? W skrócie to cykl różnego typu aktywności internetowych. Żeby było łatwiej, znajdziecie je w jednym miejscu – na stronie www.grarantanna.pl Codziennie będziemy tam publikować kolejne wyzwania, dzięki którym czas w domu minie szybko i aktywnie.
A co dla Was przygotowaliśmy? Oto tylko kilka przykładów: sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy związane z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem internetu. A jeśli konkursy, to także nagrody! ˘
Jedno jest pewne – warto do nas zaglądać. Codziennie.
Na dobry początek…
Na dobry początek zapraszamy Was do rozwiązania quizów historycznych, przeżycia zagadkowej przygody i podjęcia wyzwania #edukatywni. Każdego dnia aktywności będzie przybywać. To teraz kilka słów o tym, od czego zaczynamy:
- Quizy historyczne:
Jeśli skończyliście już 10 lat nie powinniście mieć z nimi problemu. To świetny sposób na przypomnienie sobie najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Jesteście pewni, że wszystko pamiętacie…?
Biorąc udział w quizie macie szansę na wygraną! Dla najlepszych zawodników przygotowaliśmy nagrody - zestawy planszówkowych gier historycznych.
W quizach znajdziecie sporo pytań o znane wydarzenia i postaci. Spokojnie, nie trzeba być chodzącą encyklopedią, aby wygrać. Wystarczy ruszyć głową i być spostrzegawczym! To nie klasówka, ani sprawdzian. To dobra zabawa!
Gra trwa do 27 marca do godziny 20:00. Przygotowaliśmy 15 różnych quizów, co oznacza - 15 szans na wygranie cennych nagród! Działajcie!
- Zagadkowa przygoda:
To zestaw 40 łamigłówek, w które może zagrać każdy.
Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zagadki logiczne, matematyczne i językowe.
Rozwiązując je sprawdzicie swoją wiedzę, ale i pobudzicie swoją wyobraźnię i kreatywność. Poćwiczycie skupienie i koncentrację, cierpliwość, i skrupulatność. Podejmiecie to wyzwanie? Warto! To świetna rozrywka do grania samodzielnie i w zespołach - możecie je rozwiązywać z rodziną lub znajomymi. W tym drugim przypadku – koniecznie #zostańwdomu i łącz się przez internet.
Jak zacząć? Rozwiąż pierwszą zagadkę. Jeśli podasz poprawną odpowiedź, dostaniesz dostęp do kolejnej i tak aż 40 razy!
Zanim zaczniesz, mamy kilka porad: zorganizuj sobie kartkę i… lusterko. Zaintrygowaliśmy Cię? I jeszcze jedno – w trakcie rozwiązywania zagadek, rób notatki. Będą pomocne, jeśli w trakcie gry postanowisz zrobić sobie przerwę i wrócić do niej później. Trzymamy kciuki!
- #edukatywni
Wykorzystaj pobyt w domu produktywnie i weź udział w wyzwaniu #edukatywni! W skrócie chodzi o to, by dzielić się swoją wiedzą z jednego z przedmiotów szkolnych. Udowodnij, że potrafisz odnaleźć się w trudnych warunkach i tworzyć edukację na miarę XXI wieku. Jesteśmy pewni, że potrafisz! Stąd to wyzwanie. Szczegóły znajdziesz na www.grarantanna.pl.
UWAGA! Jeśli jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej, możesz dołączyć do wyzwania i wygrać jedną z trzech super nagród: laptopa gamingowego, smartfona lub aparat. Jedyne co musisz zrobić, to dołączyć do grupy #edukatywni na Facebooku i wykonywać zadania.
W skrócie chodzi o to, by dzielić się swoją wiedzą z jednego z przedmiotów szkolnych. Szczegóły znajdziesz na www.grarantanna.pl.
Plan na przyszłość
Bądźcie czujni. W kolejnych dniach odbędą się m.in.:
- sesje RPG online
Gry RPG (ang. role playing games) często po polsku nazywane są grami fabularnymi, narracyjnymi lub też grami wyobraźni. Polegają na wspólnym opowiadaniu historii według ustalonych wcześniej reguł w wyobrażonym świecie. Jest to gra towarzyska, w którą zazwyczaj gra się przy jednym stole, ALE równie często można też znaleźć informacje o graniu w RPG przez internet. Szczególnie teraz - to dobry pomysł! Dlaczego warto spróbować takiej wersji RPG? W przeciwieństwie do gier komputerowych, w klasycznych RPGach jedynym, co nas ogranicza, jest nasza wyobraźnia. Mamy więc do dyspozycji niezliczoną liczbę światów i konwencji! Zapisy i program sesji zostały już opublikowane na naszej stronie www.grarantanna.pl, a pierwsze sesje odbędą się 19 marca o godz. 15:00.
- webinar „Prezentacja na 6!”
Przygotowujesz referat z polskiego, czy historii? A może masz do zrobienia podsumowanie pracy grupowej z geografii? Jak przyciągnąć uwagę nauczycieli, ale i koleżanek i kolegów z klasy? Co zrobić, żeby prezentacja była ciekawsza? Podczas webinaru „Prezentacja na 6!” dowiesz się z jakich prostych narzędzi możesz korzystać, żeby zasłużyć na 6! Gotowe szablony i elementy, które bez problemu dopasujesz do Twojego tematu sprawią, że przygotowanie prezentacji będzie rozrywką. Webinar odbędzie się w piątek, 20 marca 2020 roku o godzinie 11:00.
Zapisz się na listę zainteresowanych, a przypomnimy Ci o wydarzeniu i wyślemy link do live’a: https://forms.gle/JRDQpTTmmkQMSUBE7.
- seria webinarów „Rób Gry Wideo”
„Rób gry wideo” to seria webinariów poświęconych różnym aspektom tworzenia gier przygotowanych przez zespół Fundacji Lublin GameDev oraz osoby zaangażowane w organizację Mistrzostw Polski w projektowaniu gier wideo. Przez 6 dni będzie można zdobyć wiedzę z projektowania gier, tworzenia prototypów, wykorzystania silnika Unity, podstaw skryptowania oraz wielu innych tematów. Webinary startują w piątek, 20 marca, o godzinie 14:00. Szczegółowy harmonogram, tematy i zapisy na listę zainteresowanych dostępne będą na naszej stronie 19 marca o 18:00.
- Game Jam online
Grarantanna Jam to online'owy Game Jam czyli konkurs tworzenia gier elektronicznych. Uczestnicy będą mieli 5 dni (dokładnie 120 godzin) na tworzenie gier w oparciu o temat, który zostanie ujawniony dopiero w momencie rozpoczęcia konkursu, czyli w sobotę 21 marca. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych technologii, ale wszystko to, co stworzą, musi być ich autorskim rozwiązaniem. Nagrody w konkursie będą przyznawane zespołom w trzech kategoriach tematycznych. Dodatkowo, jeden z zespołów będzie mógł otrzymać dodatkową nagrodę, za najlepszą grę w głosowaniu uczestników konkursu.
- Zbuduj kolejny cud wirtualnego świata
W ramach Grarantanny powstanie serwer Minecraft, na którym rozegrany zostanie konkurs na tworzenie replik znanych budowli. Zachęcamy młodzież do wspólnego budowania cudu cyfrowego świata. Do Waszej dyspozycji będzie działka, niezbędne materiały budowalne i nieskończony pokład kreatywności. Budować możecie sami lub dzielić zabawę ze znajomymi. Każdy z graczy jest w trybie kreatywnym i może korzystać z dowolnych materiałów w sposób nieograniczony. Pamiętajcie, że jedynym limitem jest wyobraźnia. Spośród waszych prac najlepsze wyróżnimy i nagrodzimy. Konkurs startuje w niedzielę 22 marca.
Sami widzicie, że warto wziąć udział w Grarantannie!
Możecie śledzić nas także w mediach społecznościowych. Zapraszamy na profile Ministerstwa Cyfryzacji https://www.facebook.com/MinisterstwoCyfryzacji/ i Fundacji Teatrikon https://www.facebook.com/FundacjaTeatrikon/, która pomaga nam w przeprowadzeniu GRARANTANNY.
#zostańwdomu
GRARANTANNĘ oficjalnie uważamy za rozpoczętą!
Więcej informacji: www.grarantanna.pl
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ mst/ pat/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 18.03.2020, 21:10 |
Źródło informacji | MC |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |