Newsletter

MC: Polska zorganizuje IGF 2020! (komunikat)

29.11.2019, 20:08aktualizacja: 29.11.2019, 20:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MC informuje:

Za nami 14. Forum Zarządzania Internetem (IGF), które w tym roku odbywało się w Berlinie. Podczas ceremonii zamknięcia oficjalnie ogłoszono, że to Polska zorganizuje przyszłoroczną konferencję. Już wiadomo, że kolejne dyskusje o globalnej sieci odbędą się w Katowicach.

- Ta nominacja jest ważna nie tylko dla Polski, ale i dla całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, który historycznie walczył o wolność, a dziś bierze aktywny udział w debacie o fundamentalnych prawach rządzących Internetem – powiedziała w stolicy Niemiec wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

- Efektywna transformacja cyfrowa stanie się w przyszłości warunkiem rozwoju zarówno firm, jak i społeczeństw, a co za tym idzie – całej światowej gospodarki. Musimy zatem być gotowi na wyzwania, które te przemiany ze sobą przyniosą – dodała.

Na Śląsku Przyszłoroczny IGF, będzie już 15. z kolei. Odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w dniach 2-6 listopada 2020 r.

- Historyczne miasto, leżące na styku regionów Małopolski i Śląska, w dorzeczu dwóch największych rzek Polski – Wisły i Odry, które w ubiegłym roku było także gospodarzem konferencji klimatycznej COP. Jestem przekonana, że to znakomite miejsce, by kontynuować wątki rozpoczętych w Berlinie dyskusji, ale i doświadczyć tradycyjnej polskiej gościnności – powiedziała wiceszefowa MC.

W piątek ruszyła już strona internetowa naszego wydarzenia.

Zjednoczony Internet

Motto przyszłorocznego IGF to „Internet United”. Otwarty, wolny i niepodzielony Internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami bez narażania swojej prywatności to idea, która nam przyświeca.

- Stoimy u progu nowej światowej debaty o kształcie przyszłego Internetu, w której już dziś ścierają się różne poglądy i stanowiska: czy Internet ma pozostać jeden – wspólny, czy zostanie rozdrobniony na wiele lokalnych – krajowych – Internetów? Czy ma być regulowany? Kto powinien mieć prawo nakładania kontroli i ograniczeń? Gdzie leży granica pomiędzy służącą zapewnieniu bezpieczeństwa regulacją, a wprowadzaniem cenzury? Jak daleko powinna sięgać wolność w Internecie? To szereg pytań, na które odpowiedź staramy się wypracować podczas kolejnych edycji IGF – powiedziała wiceminister Wanda Buk.

Pod egidą ONZ

IGF to inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest miejscem wymiany myśli i doświadczeń w zakresie zarządzania Internetem. W dyskusję włączają się przedstawiciele rządów, administracji, środowisko akademickie, środowisko techniczne, biznes oraz organizacje pozarządowe.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mom/ mhr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.11.2019, 20:08
Źródło informacji MC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii