Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MC informuje:
"Nauka programowania to przyszłość" – powiedział we wtorek w Siedlcach minister cyfryzacji Marek Zagórski. W tamtejszym Klubie Młodego Programisty zorganizowaliśmy Dzień Otwarty.
Siedlecki Klub Młodego Programisty (KMP) jest jednym z 16 punktów warsztatowych, gdzie od ponad roku organizujemy bezpłatne zajęcia programowania. W każdym z naszych Klubów organizujemy Dzień Otwarty. Od początku września odwiedziliśmy już Ełk, Przemyśl, Suwałki, Kwidzyn, Inowrocław, Jaworzno, Zamość, Piotrków Trybunalski, Ostrowiec Świętokrzyski, Nowy Sącz i Nysę. We wtorek zawitaliśmy do Siedlec.
Programowanie nie tylko dla programistów
"Nauka programowania to przyszłość. Przyda się nie tylko tym, którzy w przyszłości chcieliby zostać programistami" – powiedział w Siedlcach minister cyfryzacji. "Programowanie uczy współpracy, logicznego myślenia, wyrabia także umiejętność rozwiązywania złożonych problemów. Te wszystkie kompetencje przydają się w życiu, niezależnie od tego, czym się zajmujemy" – dodał Marek Zagórski.
We wtorkowym spotkaniu wziął też udział m.in. Wojciech Szajnar – dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
Siedlecki Klub Młodego Programisty od roku działa w Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli, przy ul. Krystyny Osińskiej 6. To pierwszy Klub Młodego Programisty, który otworzyliśmy. Co tydzień organizowane są tam bezpłatne zajęcia z programowania dla dwóch grup wiekowych: dzieci z klas 1-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej. To, co odróżnia nasze zajęcia od innych to fakt, że mogą wziąć w nich udział także rodzice. Na wtorkowej imprezie również ich nie zabrakło.
"Bardzo się cieszę z zaangażowania rodziców. To m.in. dzięki Państwu nasze zajęcia są tak popularne" – powiedział minister Marek Zagórski.
Tylko przez pierwsze siedem miesięcy działania Klubów z bezpłatnych zajęć skorzystało ponad 20 tysięcy uczestników. Do października 2020 r. ta liczba się podwoi. Do dziś w samych Siedlcach w warsztatach wzięło udział 1069 uczestników!
Co to jest "Klub Młodego Programisty"?
Kluby Młodego Programisty, czyli punkty warsztatowe, w których dzieci i młodzież w wieku szkolnym (z klas 1-6) mogą uczyć się programowania, otworzyliśmy w miastach średniej wielkości ¦ po jednym w każdym województwie. Zajęcia organizujemy w specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne. Warsztaty prowadzą wykwalifikowani trenerzy. Dla każdej grupy wiekowej (dzieci klas 1-3 i 4-6), w każdym z Klubów, organizujemy kilkanaście cykli warsztatów. Przy czym jedna seria to 10 jednogodzinnych zajęć, prowadzonych na czterech poziomach trudności.
Jak się zapisać na zajęcia?
Rodzic, który chce zgłosić swoje dziecko na warsztaty, powinien wejść na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić dostępny tam formularz. Ważne, by wybrać odpowiedni poziom (tj. przeznaczony dla uczniów klas 1-3 lub dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych). O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń – są przyjmowane do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym. Zgłoszenie na warsztaty musi zostać dokonane najpóźniej na dwa dni robocze przed dniem rozpoczynającym serię warsztatów. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, rodzic na podany przez siebie adres e-mail otrzyma potwierdzenie zgłoszenia, które jest jednocześnie potwierdzeniem zakwalifikowania na warsztaty.
O projekcie
Projekt "Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych" realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ nmk/ mark/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 24.09.2019, 23:20 |
Źródło informacji | MC |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |