Newsletter

Biznes i finanse

MEDICALGORITHMICS SA (55/2021) Otrzymanie funduszy pomocowych w wysokości 1,9 mln USD (7,8 mln PLN) przez spółkę zależną Emitenta

16.12.2021, 22:39aktualizacja: 16.12.2021, 22:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 55/2021

Zarząd Medicalgorithmics S.A. ("Spółka") przekazuje informację o pozyskaniu przez spółkę zależną Medi-Lynx Cardiac Monitoring LLC ("Medi-Lynx") kwoty 1,9 mln USD w ramach programu wsparcia (Provider Relief Fund Phase 4 payment) dla dostawców Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych ("HHS") w celu pokrycia ich utraconych przychodów ze względu na SARS-CoV-2 oraz pokrycia kosztów na wydatki związane z ochroną zdrowia (healthcare-related expenses).

Zgodnie z zapisami ww. programu (szczegóły https://www.hrsa.gov/provider-relief/future-payments ) część otrzymanej kwoty, wydatkowana pod określonymi warunkami na finansowanie działalności operacyjnej, jest bezzwrotna. Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Zarząd Spółki, Medi-Lynx planuje wydatkować pozyskane środki w całości zgodnie z warunkami umożliwiającymi umorzenie pożyczki.

W 2020 roku Medi-Lynx otrzymała również fundusze z tego programu w wysokości ok. 1 mln USD (4,0 mln zł), a kwota ta nie była zwracana i została umorzona.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.12.2021, 22:39
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ