Newsletter

Biznes i finanse

MFiPR: Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Za nami wirtualny weekend pełen wrażeń (komunikat)

28.09.2020, 19:23aktualizacja: 28.09.2020, 19:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MFiPR informuje:

Ponad 50 zaprezentowanych projektów z całego kraju, warsztaty, webinaria, spacery, koncerty i pokazy. Tak w skrócie można podsumować siódmą edycję Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE) zorganizowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, które w tym roku po raz pierwszy odbyły się online.

– Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe święto Funduszy Europejskich w Polsce, podczas którego chcemy pokazać, jak wiele udało się zrobić dzięki dotacjom unijnym. Za nami trzy dni pełne atrakcji, emocji i niezapomnianych wrażeń. Dzięki DOFE udowadniamy, że środki unijne dofinansowują nie tylko duże inwestycje infrastrukturalne, lecz także projekty i inicjatywy zmieniające nasze najbliższe otoczenie. Do tej pory w obecnej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 zostało zrealizowanych lub właśnie jest w trakcie realizacji 70 tysięcy inwestycji o łącznej wartości ponad 484 miliardów złotych – podsumowała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Od 25 do 27 września za pomocą strony dniotwarte.eu uczestnicy DOFE mogli brać udział w różnorodnych atrakcjach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród nich znalazły się między innymi: wirtualny spacer po rodzinnej pasiece, zwiedzanie monastyru w Supraślu, warsztaty z tworzenia naturalnych kosmetyków, koncerty, spektakle dla dzieci, pokazy kuchni regionalnej czy doświadczenia na Pustyni Błędowskiej. W jednej z atrakcji specjalnych, wizycie w Energylandii, największym parku rozrywki w Polsce, wzięła udział minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Podczas niedzielnego wielkiego finału szefowa Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiła również zwycięzców dwóch konkursów na filmiki pokazujące projekty, które zostały zrealizowane dzięki wsparciu ze środków unijnych. Zgłoszono niemal 270 prac. Filmiki, które zwyciężyły w obu konkursach – „Bliżej niż myślisz” oraz „Pokaż swój projekt” – można obejrzeć na stronie Dni Otwartych Funduszy Europejskich (https://dniotwarte.eu/aktualnosci/zwyciezcy-konkursow).

DOFE organizowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, we współpracy z urzędami marszałkowskimi i instytucjami pośredniczącymi w krajowych programach operacyjnych, są częścią kampanii prowadzonej przez Komisję Europejską pod hasłem #europeinmyregion. Jej celem jest pokazanie, jak wiele projektów w całej Europie zrealizowano dzięki wsparciu unijnemu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mst/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.09.2020, 19:23
Źródło informacji MFiPR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ