Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Ministerstwo Infrastruktury informuje:
W Warszawie odbyła się XIV gala konkursu Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, organizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz działającą w MI Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD).
Założeniem organizowanego od 2010 r. konkursu jest uhonorowanie i promowanie inicjatyw, które zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym aktywnie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, a tym samym do zmniejszenia liczby zabitych i rannych na polskich drogach. Nagroda wręczana jest w pięciu kategoriach: osoba roku, organizacja pozarządowa roku, firma roku, instytucja roku oraz projekt medialny roku.
Obecny na gali wiceminister infrastruktury Stanisław Bukowiec podziękował organizatorom, nominowanym i nagrodzonym w konkursie, a także wszystkim obecnym na gali za systematyczna pracę i zaangażowanie, jakie wkładają w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. W swoim wystąpieniu wiceminister przedstawił priorytety resortu w tym zakresie i zapowiedział konieczność zmian w prawie i przepisach administracyjnych, które są jednymi z głównych filarów BRD. Wskazał przede wszystkim na regulacje pozwalające skutecznie zwalczać przestępstwa drogowe, szczególnie te stwarzające zagrożenie dla innych uczestników ruchu oraz na eliminowanie recydywistów z wielokrotnymi zakazami prowadzenia pojazdów.
— Resort infrastruktury na bieżąco śledzi i widzi, co dzieje się na polskich drogach i jakie sytuacje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym są najbardziej niebezpieczne, dlatego podejmujemy działania zapobiegawcze i naprawcze. Przygotowaliśmy szereg międzyresortowych rozwiązań, żeby uszczelnić przepisy i nadzór nad ruchem drogowym, aby nie dochodziło do takich tragedii, jakie w ostatnim czasie miały miejsce, z udziałem piratów drogowych, którzy nic sobie nie robią z kolejnych zakazów prowadzenia pojazdów czy też wsiadających za kierownicę po alkoholu lub narkotykach — powiedział wiceminister infrastruktury Stanisław Bukowiec.
Przedstawiciel kapituły konkursu, sekretarz KRBRD Konrad Romik zwrócił uwagę na znaczenie szerokiego rozpowszechniania edukacji dla bezpieczeństwa na drogach, w tym na realizowane regularnie przez MI i KRBRD kampanie i inne działania informacyjno-edukacyjne kierowane do różnych grup społecznych.
— Głównym celem Ministerstwa Infrastruktury oraz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest zwiększanie bezpieczeństwa oraz zmniejszenie liczby wypadków na polskich drogach. Wszyscy zaangażowani w ten proces biorą na siebie ogrom zadań, a wiele inicjatyw nie miałoby miejsca bez wsparcia ze strony m.in. organizacji pozarządowych, mediów, ekspertów i firm poświęcających czas i środki na realizację i propagowanie działań dotyczących BRD. Wszystkie te instytucje powinny łączyć, a nie dzielić społeczeństwo oraz powinny służyć jednemu, nadrzędnemu celowi: redukcji liczby wypadków komunikacyjnych oraz osób zabitych i rannych. Serdecznie gratuluję nominowanym i laureatom nagrody Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2024 — powiedział Konrad Romik, sekretarz KRBRD.
Laureatami tegorocznej edycji konkursu Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zostali: w kategorii osoba roku – dr Ewa Odachowska, w kategorii instytucja publiczna roku nagrodzony został Urząd Miasta w Legionowie, natomiast organizacją pozarządową roku została Fundacja bezpieczni.eu. Tytuł firmy roku 2024 trafił do marki ŠKODA, a najlepszym projektem medialnym roku wybrana zastała Wielka Wyprawa Maluchów.
Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego to organizacja, która od 2007 roku działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych w Polsce. Od początku powstania skupia przedstawicieli trzech sektorów życia publicznego: biznesu, rządu i organizacji pozarządowych. W Polsce Partnerstwu patronują Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Bank Światowy.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ zs/ mhr/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 25.11.2024, 19:41 |
Źródło informacji | MI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |