Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MI informuje:
Wykonawca odcinka drogi ekspresowej S7 Moczydło – Miechów, firma Intercor z Zawiercia, rozpoczął już prace budowlane na tym odcinku. Wartość kontraktu, w ramach którego powstanie droga ekspresowa o długości 18,7 km, to 753 mln zł. Zakończenie prac jest planowane przed końcem 2023 r.
- Droga ekspresowa S7 połączy wkrótce południe i północ Polski. Trasa ta jest jednym z głównych szlaków komunikacyjnych naszego kraju. Jej znaczenie dla gospodarki, turystyki oraz bezpieczeństwa podróży jest nieocenione. W najbliższych latach trasa połączy m.in. Kraków z Warszawą i portami Trójmiasta – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
S7 Moczydło – Miechów
W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu oraz rezerwą pod trzeci pas. Wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Książ i Miechów, 24 obiekty inżynierskie, 20 przepustów o funkcji ekologicznej i dwa miejsca obsługi podróżnych: MOP Giebułtów przy jezdni w kierunku Kielc oraz MOP Małoszów przy jezdni w kierunku Krakowa.
Na granicy Małoszowa i Giebułtowa w gminie Książ Wielki powstanie najdłuższa na tym odcinku estakada (ponad 600 m), która będzie pełniła także funkcję przejścia dla zwierząt. Przebudowana zostanie istniejąca sieć dróg, powstaną również drogi dojazdowe obsługujące tereny przyległe do pasa drogowego.
W ramach inwestycji zbudowane i przebudowane zostaną:
- przepusty o funkcjach hydrologicznych, hydrologiczno-ekologicznych oraz ekologicznych pod koroną drogi i zjazdami,
- chodniki dla pieszych i ścieżki rowerowe,
- system odwodnienia korpusu drogowego (rowy drogowe, kanalizacja deszczowa, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne, przepompownie oraz urządzenia ochrony środowiska),
- ekrany akustyczne i przeciwolśnieniowe,
- sieci elektroenergetyczne i wodociągowe.
Ochrona środowiska naturalnego
Zaplanowano szereg elementów mających na celu ochronę przyrody. Są to m.in. ekrany akustyczne i siedem przejść dla zwierząt, w tym dwa górne dla dużych zwierząt i pięć dolnych, a także rozwiązania hydrologiczne, jak zbiorniki retencyjne. Posadzone zostaną także nowe drzewa i krzewy. Cała droga będzie ogrodzona siatką ze zmienną wielkością oczek.
S7 od granicy z woj. świętokrzyskim do Krakowa
Odcinek S7 Moczydło - Miechów jest częścią 55,6-kilometrowej trasy, która została podzielona na 4 odcinki realizacyjne:
- Moczydło - Miechów, dł. 18,7 km,
- Miechów - Szczepanowice,?dł. 5,3 km,
- Szczepanowice - Widoma, dł. 13,1 km,
- Widoma - Kraków (z włączeniem do węzła Igołomska), dł. 18,3 km.
Na odcinku S7 Szczepanowice - Widoma prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu 2019 r. Zaawansowanie prac na tym odcinku S7 wynosi ponad 46 proc. w zakresie robót mostowych i ponad 44 proc. w ramach robót drogowych. Wykonywane są wykopy, wymieniane słabonośne grunty i wznoszone nasypy. W obrębie budowanego węzła Szczepanowice powstaje budynek Obwodu Utrzymania Drogi Ekspresowej.?Zakończenie inwestycji planowane jest w 2021 r.
Dla odcinka S7 Widoma – Kraków 20 lipca 2020 r. Wojewoda Małopolski wydał decyzję ZRID. Wkrótce przekazanie zostanie wykonawcy plac budowy.
S7 połączy Kraków z Bałtykiem
S7 Moczydło – Miechów to jeden z czterech budowanych odcinków tej trasy w województwie małopolskim na północ od Krakowa. Wraz z pozostałymi fragmentami będzie stanowić połączenie realizowanej obecnie Północnej Obwodnicy Krakowa w ciągu S52 z użytkowaną już drogą S7 w kierunku Warszawy. Kolejne trzy odcinki realizacyjne prowadzące od obwodnicy Grójca do Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu S2 również są w budowie. Kolejne fragmenty S7 na północ od Warszawy są na różnych etapach realizacji. Wylot ze stolicy jest w trakcie prac przygotowawczych.
Realizacja tych inwestycji pozwoli w najbliższych latach udostępnić kierowcom ekspresowe połącznie Krakowa z Warszawą i Trójmiastem.
S7 jest częścią międzynarodowej drogi?europejskiej E77, prowadzącej od Gdańska przez Warszawę do granicy państwa ze Słowacją w Chyżnem.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ mst/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 27.07.2020, 15:16 |
Źródło informacji | MI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
EKG 2025: AI, cyberbezpieczeństwo, sieć 5G to filary, na których można budować przewagę konkurencyjną PAP
W dobie globalnej rywalizacji technologicznej, kołem zamachowym krajowych gospodarek jest cyfryzacja. Czy Polska jest gotowa, by wykorzystać stwarzane przez nią szanse? Jakie są nasze mocne punkty, a co powinniśmy zmienić? Próbę odpowiedzi na te pytania podjęli eksperci uczestniczący w panelu pt. „Mapa cyfrowa dla Polski”, który odbył się pierwszego dnia XVII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.- 24.04.2025, 17:12
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Czego nie obejmuje polisa na życie?
Planujesz zakup ubezpieczenia na życie? Zapoznaj się dokładnie z warunkami umowy, ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe zastrzegają w nich, czego nie obejmuje taka polisa. W tym artykule przeczytasz, jakie zapisy (tzw. wyłączenia odpowiedzialności) pojawiają się najczęściej.- 24.04.2025, 15:44
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: CUK Ubezpieczenia
-
Image
ZPPP Browary Polskie: piwa bezalkoholowe odpowiadają na potrzeby współczesnych piwoszy PAP
97 proc. Polaków próbowało piw bezalkoholowych, a 62 proc. regularnie sięga po „zerówki”. O tym, że piwo bezalkoholowe jest ważną kategorią rynku piwowarskiego, motorem rozwoju branży i szansą na częściowe zrównoważenie trendu spadkowego piw alkoholowych, mówił Bartłomiej Morzycki, dyrektor generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie (ZPPP Browary Polskie) podczas premiery raportu „>>Zerówki<< zmieniają rynek piwa. Rewolucja 0,0 proc. trwa”.- 24.04.2025, 14:44
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ