Newsletter

Biznes i finanse

MIB: minister infrastruktury i budownictwa powołał Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego (komunikat)

04.12.2015, 17:07aktualizacja: 04.12.2015, 17:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MIB informuje:

4 grudnia 2015 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk powołał Jana Urbanowicza na stanowisko Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego. Jednocześnie odwołany został p.o. Dyrektor TDT Andrzej Kolasa.

Jednym z najważniejszych zadań nowego Dyrektora DTD będzie prowadzenie odbioru instalacji technicznych gazoportu w Świnoujściu.

Zasadniczą przyczyną odwołania na początku stycznia 2014 r. Dyrektora TDT Jana Urbanowicza były liczne zastrzeżenia, jakie zgłaszali inspektorzy TDT wobec wykonawcy strategicznej dla polskiej gospodarki inwestycji, czyli gazoportu w Świnoujściu. Rzetelnie wykonywana przez dyrektora Urbanowicza praca spotykała się z zarzutem, że jest przeszkodą w terminowym oddaniu gazoportu do użytku – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Jan Urbanowicz był Dyrektorem Transportowego Dozoru Technicznego w latach 2001-2014. W latach 1982 – 2001 pełnił funkcje kierownicze w Okręgowym Inspektoracie Kolejowego Dozoru Technicznego w Gdańsku oraz Głównym Inspektoracie Kolejowego Dozoru Technicznego, w którym był zastępcą Głównego Inspektora KDT (2000-2001).

Dyrektora TDT powołuje i odwołuje minister właściwy ds. transportu na podstawie art. 45.1 ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym (Dz. U. z 2015 r. poz. 1125).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mkz/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.12.2015, 17:07
Źródło informacji MIB
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ