Newsletter

Biznes i finanse

MIB: Poczta Polska zapewnia bezpieczeństwo w Porcie Lotniczym Katowice (komunikat)

16.03.2017, 13:39aktualizacja: 16.03.2017, 13:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MIB informuje:

Od 16 marca 2017 r. 100 operatorów Poczty Polskiej zapewnia bezpieczeństwo na lotnisku w Katowicach. Poczta Polska SA wygrała przetarg na kontrolę bezpieczeństwa w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, pokonując prywatne firmy ochroniarskie. Oferta Operatora Pocztowego okazała się najkorzystniejsza. Wartość kontraktu na obsługę obiektu przez 48 miesięcy to ponad 30 milionów złotych.

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice obsługuje każdego roku ponad 3 miliony pasażerów. Za zapewnienie bezpieczeństwa w transporcie lotniczym w Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice odpowiadają teraz pracownicy Poczty Polskiej, którzy skontrolują pasażerów, bagaże oraz ładunki Cargo.

O wyborze Poczty zadecydowały z jednej strony kwalifikacje pracowników, z drugiej standardy zatrudnienia – operator zatrudnia pracowników na umowę o pracę. Pracownicy posiadają uprawnienia operatora kontroli bezpieczeństwa, nadawane przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego po zdanym egzaminie, poprzedzonym szkoleniem. Szkolenie obejmuje m.in. prawidłową analizę i interpretację obrazów generowanych przez urządzenia prześwietlające oraz rozpoznawanie materiałów i przedmiotów niebezpiecznych.

W Spółce za tego typu usługi odpowiada Pion Poczta Polska Ochrona. Jednostka zatrudnia ponad 2500 kwalifikowanych pracowników. Poza ochroną fizyczną zajmuje się też konwojowaniem – dysponuje ponad 500 pojazdami specjalistycznymi.

Poczta prowadzi również własny ośrodek szkoleniowy z zakresu Ochrony Lotnictwa Cywilnego. Pion Poczta Polska Ochrona od marca obsługuje również PKO Bank Polski, organizując przewóz gotówki do bankomatów, wpłatomatów oraz oddziałów banku.

Więcej informacji na stronie Poczty Polskiej: http://www.poczta-polska.pl/poczta-polska-zapewni-bezpieczenstwo-na-lotnisku-w-katowicach/

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mż/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.03.2017, 13:39
Źródło informacji MIB
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ