Newsletter

MIB: ruszyły prace na budowie obwodnicy Sanoka (komunikat)

28.08.2017, 17:01aktualizacja: 28.08.2017, 17:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

mapa obwodnicy
mapa obwodnicy

- MIB informuje:

28 sierpnia 2017 r. rozpoczęły się prace budowlane na obwodnicy Sanoka. Inwestycja obejmuje budowę ok. 7-kilometrowej obwodnicy tego miasta w ciągu drogi krajowej nr 28 Zator - Medyka wraz z infrastrukturą techniczną.

- Minął czas, gdy Polska Wschodnia była zaniedbywana. Sanok, Podkarpacie, regiony Polski Wschodniej zasługują na zrównoważony rozwój. Dzięki tej inwestycji poprawi się dostępność komunikacyjna regionu - powiedział obecny podczas wbicia łopaty minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Obwodnica realizowana jest w systemie „projektuj i buduj”. Oznacza to, że wykonawca opracował dokumentację projektową, uzyskał decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), a teraz przystępuje do budowy trasy.

Zakres inwestycji obejmuje:

- budowę jednojezdniowej drogi krajowej klasy GP o przekroju 2+1;

- budowę 4 skrzyżowań jednopoziomowych w ciągu obwodnicy;

- budowę przejść dla zwierząt i innych urządzeń ochrony środowiska;

- budowę obiektów inżynierskich (8 mostów, 4 wiadukty, 18 przepustów);

- budowę pary Miejsc Kontroli Pojazdów;

- budowę elementów odwodnienia;

- budowę oznakowania drogowego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu;

- budowę oświetlenia drogowego;

- przebudowę kolidujących z trasą obwodnicy istniejących urządzeń infrastruktury technicznej.

Początek obwodnicy zlokalizowany jest na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 886 z ul. Krakowską (DK 28), a koniec stanowi włączenie drogi obwodowej do istniejącej drogi krajowej nr 84 (ul. Lipińskiego). Obwodnica Sanoka przebiegać będzie w terenie zróżnicowanym wysokościowo (teren falisty i częściowo górski). W większości obwodnica będzie przebiegać przez teren niezabudowany, rejon zurbanizowany występuje na początkowym oraz końcowym jej odcinku.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Sanoka jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Sanoka, a przez to odciążenie układu komunikacyjnego miasta. Dzięki niej skróci się czas podróży, zwiększy się też bezpieczeństwo ruchu przy jednoczesnym zachowaniu wymogów ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Wykonawcą prac jest Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Wartość umowy to prawie 140 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2019 r.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ tnt/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 28.08.2017, 17:01
Źródło informacji MIB
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ