Newsletter

Milliken & Company publikuje trzeci roczny raport o zrównoważonym rozwoju spółki

23.04.2021, 09:13aktualizacja: 23.04.2021, 09:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/Milliken & Company
Business Wire/Milliken & Company

SPARTANBURG, S.C.--( BUSINESS WIRE)-- Globalny producent Milliken & Company opublikował dzisiaj swój trzeci roczny raport o zrównoważonym rozwoju spółki, zatytułowany „Together for Tomorrow” („Razem dla jutra”). Raport, który analizuje wyniki Milliken przez pryzmat całościowych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, podkreśla postępy w realizacji celów zrównoważonego rozwoju na 2025 rok, które spółka wyznaczyła w 2018 roku. Raport obejmujący personel, produkty i aspekty środowiskowe, narzuca większą odpowiedzialność, jednocześnie zachęcając do nowych rozmów i współpracy, ponieważ spółka pracuje nad wywieraniem pozytywnego wpływu na świat, który będzie trwał przez pokolenia.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Zobacz pełną treść komunikatu tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20210422005332/en/.

„Wspólnie sprostaliśmy najważniejszym wyzwaniom roku 2020 - mówi Halsey Cook, prezes i dyrektor generalny Milliken. - Zmodyfikowaliśmy linie produkcyjne, wprowadziliśmy nowe innowacje i zjednoczyliśmy nasz zespół, aby poprawić wskaźniki zrównoważonego rozwoju spółki w 10 z 12 strategicznych kategorii. Inicjatywy zrównoważonego rozwoju nabierają tempa i fundamentalnie zmieniają naszą działalność”.

Spółka Milliken, ekspert w dziedzinie materiałoznawstwa świadczący usługi dla przemysłu chemicznego, podłogowego, tekstylnego i sektora opieki zdrowotnej, powierza swoim specjalistom coroczny przegląd i sporządzenie sprawozdania z postępów spółki, a wynikające z nich ustalenia wpływają na kształt niniejszego raportu. Raport „Together for Tomorrow”, opracowany zgodnie z zasadami „Globalnej inicjatywy ws. Sprawozdawczości”, jest ogólnodostępny w formie cyfrowej z możliwością pobrania.

W 2020 roku Milliken poczynił znaczne postępy w realizacji celów dotyczących środowiska, produktów i pracowników, a w szczególności:

· Podwojenie zaangażowania w stałe zobowiązanie do promowania różnorodności, równości i integracji w obliczu niepokojów społecznych;

· Skoncentrowanie procesu opracowywania i produkcji wyrobów na pomocy w zwalczaniu COVID-19 poprzez produkcję fartuchów z tkaniny klasy medycznej, przyłbic i podłóg, które pomagają w zachowaniu dystansu społecznego;

· Nadanie priorytetu bezpieczeństwu specjalistów, w szczególności kluczowych pracowników, poprzez wzmocnienie korporacyjnej kultury bezpieczeństwa w czasie pandemii;

· Wzmocnienie dyskusji na temat obiegowego charakteru tworzyw sztucznych poprzez zebranie innowatorów w celu naświetlenia możliwych rozwiązań ekosystemowych, zorganizowane przez National Geographic Creative Works;

· Dalsze inwestowanie kapitału w eliminację węgla jako głównego paliwa, a tym samym zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i ograniczenie ilości odpadów;

· Przejęcie spółki Borchers - największe jak dotąd przejęcie dokonane przez Milliken - które pozwoli na rozbudowę platformy dodatków do powłok w sposób umożliwiający zmniejszenie ilości rozpuszczalników i ograniczenie wpływu na środowisko; oraz

· Wprowadzenie programu przywództwa Milliken, który będzie obejmował szkolenia pracowników w zakresie przywództwa ukierunkowanego na określone cele.

Aby odwiedzić interaktywne centrum i zapoznać się z pełnym raportem, kliknij tutaj.

Milliken

Specjalizująca się w materiałoznawstwie spółka Milliken & Company wie, że pojedyncza cząsteczka może zmienić świat. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom z branży tekstylnej, podłogowej, chemikaliów specjalistycznych i medycyny Milliken wychodzi naprzeciw jednym z największych wyzwań globalnych. Spółka, która przez 15 lat z rzędu zajmuje miejsce na liście najbardziej etycznych firm prowadzonej przez Instytut Ethisphere, wychodzi naprzeciw wyzwaniom z niesłabnącym zaangażowaniem na rzecz zapewniania zrównoważonych rozwiązań dla klientów i społeczności. Osiem tysięcy specjalistów w 46 lokalizacjach na całym świecie skupia się na wspólnym celu - pozytywnym wpływaniu na świat przez wiele pokoleń. Dowiedz się więcej o pełnych pasji pracownikach i niekonwencjonalnych rozwiązaniach Milliken na stronie milliken.com oraz na Facebooku, Instagramie, LinkedIn i Twitterze.

Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210422005332/en/.

Źródło: Milliken & Company

KONTAKT:

Betsy Sikma

e-mail: betsy.sikma@milliken.com

tel. 864.909.7908

Liz Morris

e-mail: liz@edit-grp.com

tel. 864.918.5196

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.04.2021, 09:13
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii