Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MPiT informuje:
Baza danych z modułem Business Intelligence dla administracji
Team, który inteligentnie wykorzysta nowatorskie procesy biznesowe na potrzeby administracji – poszukiwany. Masz w głowie wizję systemu, który zagreguje dane i umożliwi ich intuicyjne przeglądanie? Jeśli tak – możesz zostać pionierem Business
Intelligence w administracji
W Polsce zarejestrowanych jest prawie dwa i pół miliona firm, działających w ponad tysiącu różnych branż. Każda ma unikalne potrzeby, nad których zaspokojeniem pracują różne instytucje publiczne.
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii posiada jedną z największych baz informacji w Polsce. Zasób ten zawiera analizy, sprawozdania, raporty, instrukcje, protokoły, materiały tezowe, informacyjne, prasowe itp. Zasoby te są jednak rozproszone. Nie tylko utrudnia to przeszukiwanie dostępnych zasobów, ale i dzielenie się wiedzą wśród organizacji, jak i sprawne przeszukiwanie rozproszonych informacji i przetwarzanie ich do pożądanej formy. Brakuje inteligentnego narzędzia. Stąd pomysł na dołączenie do GovTech Polska i przygotowanie wyzwania rynkowi ICT.
Podejmij wyzwanie!
Jeśli potrafisz opracowywać skuteczne narzędzia wykorzystywane w biznesie, stwórz podobne, które zwiększy efektywność pracy w administracji. Stwórz przyjazną dla użytkownika wyszukiwarkę wiedzy z modułem Business Intelligence, która pozwoli na sprawne zarządzanie wiedzą, a także łatwe wyszukiwanie i agregowanie treści.
Regulamin wraz ze szczegółami dotyczącymi wyzwania Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii został opublikowany 13 listopada, natomiast na stronie programu GovTech Polska można zapoznać się z opisem zadań wystawionych przez inne instytucje.
Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w programie od 13 do 30 listopada będą musieli złożyć wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie. Po spełnieniu standardowych wymogów formalnych zespoły od 7 do 17 grudnia będą składać propozycje rozwiązań. Następnie Zamawiający wyłonią finalistów, którzy otrzymają nagrody finansowe. Tak zakończy się I etap programu. Drugi etap rozpocznie się na początku stycznia. Jego cel zakłada przekształcenie kodów źródłowych z I etapu w działający prototyp, który będzie testowany w środowisku Zamawiającego. W ten sposób uczestnicy potwierdzą, że są w stanie zamienić pomysł w gotowy produkt i dostarczyć kompletne rozwiązanie.
Obok Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w programie GovTech Polska udział bierze również Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Zdrowia oraz miasto Świdnik.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ dma/ wus/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 15.11.2018, 12:42 |
Źródło informacji | MPiT |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |