Newsletter

MR: 4,3 mln euro na budowę pętli rowerowej na pograniczu Polski i Słowacji (komunikat)

17.02.2017, 10:26aktualizacja: 17.02.2017, 10:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MR informuje:

Uczestnicy Komitetu Monitorującego program Interreg Polska-Słowacja pod przewodnictwem wiceministra rozwoju Adama Hamryszczaka odwiedzili 15 lutego br. dwa projekty zrealizowane w perspektywie 2007-2013, w których Partnerem Wiodącym jest Gmina Muszyna. W trakcie wizyty w wielofunkcyjnym domu współpracy transgranicznej Gminy Muszyna wiceszef resortu rozwoju przekazał burmistrzowi Gminy Muszyna Janowi Golbie do podpisu umowę o dofinansowanie projektu flagowego zakładającego budowę pętli rowerowej łączącej uzdrowiska Popradu: Krynicę-Muszynę-Piwniczną-Szczawnicę-Vyzne Ruzbachy-Starą Lubovnię-Lubonianiskie Kupele-Bardejov-Bardejovskie Kupele.

Wartość dofinansowania tego projektu to 4,3 mln euro. Partnerem wiodącym tego projektu jest Związek Gmin Krynicko-Popradzkich w Muszynie. Partnerami projektu są Miasto i Gmina Szczawnica, Lubovnianske Regionalne Stowarzyszenie Gmin Stara Lubovna, Miasto Bardejov oraz Regionalna Organizacja Turystycznej "Saris". Pętla powstanie do końca grudnia 2018 roku. W miejscowości Hniezdne (po stronie słowackiej) będzie się łączyć z inną pętlą budowaną w ramach innego projektu flagowego pt. „Historyczno – kulturowo – przyrodniczy szlak wokół Tatr”.

Minister Hamryszczak powiedział, że projekt flagowy łączący uzdrowiskowe miejscowości pogranicza polsko-słowackiego jest ważny dla mieszkańców regionu, polskich i słowackich partnerów i dla ich współpracy. Podkreślił, że programy transgraniczne mają szczególne znaczenie, gdyż łączą sąsiadujące ze sobą społeczności lokalne i regionalne.

-Dzięki tym programom rozwiązywane są wspólne problemy po obu stronach granicy. Są źródłem realizacji wspólnych inicjatyw i przedsięwzięć. Dają środki na ich przeprowadzenie, których partnerzy nie mogliby pozyskać z innych programów.

Minister dodał, że warto korzystać z programów transgranicznych i transnarodowych. Ministerstwo postawiło przed programem Polska-Słowacja ambitne cele kontraktacji na poziomie 68 proc. i 9 proc. certyfikacji w 2017 roku. Jest to duże wyzwanie, które przy dobrej organizacji wszystkich zaangażowanych stron oraz lepszym i częstszym szkoleniom dla wnioskodawców i beneficjentów oraz odpowiedniej promocji zostaną zrealizowane dla dobra polskich i słowackich mieszkańców.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ tnt/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.02.2017, 10:26
Źródło informacji MR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ