Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MŚ informuje:
Wpływ polityki energetycznej i klimatycznej Unii Europejskiej na strategiczne decyzje w tych obszarach w Polsce to jeden z głównych tematów rozmów prof. Jana Szyszko, ministra środowiska z przedstawicielami Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (ETO). W spotkaniu, które odbyło się 5 grudnia, udział wziął także wiceminister środowiska Paweł Sałek.
Uczestnicy spotkania dyskutowali o kluczowych dokumentach strategicznych w Polsce z punktu widzenia realizacji polityki energetycznej i klimatycznej oraz o wdrażaniu przez Polskę Porozumienia paryskiego, przyjętego w Paryżu w grudniu 2015 r.
Tematem rozmów była również problematyka tzw. czystych technologii węglowych oraz innych technologii lub praktyk ograniczających emisję gazów cieplarnianych w Polsce.
„W Polsce węgiel jest podstawą produkcji energii i gwarantem bezpieczeństwa energetycznego kraju. Jednak jego udział w miksie energetycznym powoli, ale systematycznie spada, co wynika ze zwiększonego wykorzystywania mniej emisyjnych technologii, w tym też nowoczesnych technologii spalania węgla. Polska zamierza aktywnie redukować koncentrację dwutlenku węgla w atmosferze, nie tylko poprzez obniżanie jego emisji, ale również przez jego pochłanianie m.in. przez lasy” – powiedział wiceminister Sałek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Klimatycznej.
Spotkanie odbyło się w związku z rozpoczęciem przez ETO prac nad przeglądem horyzontalnym dotyczącym strategii UE w dziedzinie energii i klimatu. Prace te nie mają charakteru kontroli. Przegląd ma zostać opublikowany w drugim kwartale 2017 r.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ tnt/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 07.12.2016, 16:31 |
Źródło informacji | MŚ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |