Newsletter

Należąca do IBM spółka Aspera pomoże przyśpieszyć transfer filmowych treści premium serwisowi Viki, z którego korzysta na świecie 33 mln użytkowników miesięcznie

05.09.2014, 11:08aktualizacja: 05.09.2014, 11:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Aspera On Demand (filmy na żądanie) pomaga Viki zmieniać sposób w jaki oferuje filmy z napisami poprzez chmurę obliczeniową.

ARMONK, Nowy Jork, 3 września 2014 /PRNewswire/ - Firma IBM (NYSE: IBM) ogłosiła dziś, że ogólnoświatowy serwis Viki udostępniający filmy w formie mediów strumieniowych (tzw. streaming) wybrał należącą do korporacji IBM spółkę Aspera na swojego wyłącznego dostawcę rozwiązań z zakresu szybkiego przesyłu danych dla wszystkich plików wideo przesyłanych do serwisu przez użytkowników z ponad 100 krajów. Przyśpieszając transfer plików wideo, stanowiących obecnie najpopularniejszą formę dużych zbiorów danych (tzw. Big Data), Aspera umożliwi Viki błyskawiczne pozyskiwanie, uzupełnianie o napisy i udostępnianie filmowych treści typu premium zróżnicowanemu gronu swoich użytkowników.

Logo - http://photos.prnewswire.com/prnh/20090416/IBMLOGO

Serwis Viki współpracuje z najlepszymi dostawcami m.in. treści wideo w zakresie popularnych programów telewizyjnych, filmów oraz innych materiałów z sektora premium. Napisy do nich są przygotowywane przez ochotników i udostępniane online 33 mln użytkowników w ponad 200 językach. Aby móc dalej dynamicznie się rozwijać i oferować swoim fanom coraz to nowe ramówki filmów z napisami, ograniczany powolnym transferem danych portal Viki potrzebował sposobu na przyśpieszenie przyjmowania plików od nadawców z całego świata.

Dzięki Aspera On Demand, serwis Viki powiększył swój ogólnoświatowy zasięg szybko odbierając i rozpowszechniając dane na skalę globalną poprzez chmurę obliczeniową. Od pochodzących z Japonii kreskówek anime, po kryminały z Hollywood oraz koreańskie dramaty, Aspera zapewnia Viki najszybszą możliwą przepustowość, niezależnie od odległości czy rozmiaru pliku, pomagając firmie rozwijać swoją międzynarodową bazę klientów. Dzięki umożliwieniu Viki przez Aspera On Demand szybkiego przyjmowania danych, użytkownicy z całego świata mogą oglądać programy, do których w przeciwnym razie nie mieliby dostępu w swoim rodzimym języku, a także korzystać z całego szeregu nowych treści typu premium.

"Czas ma dla nas decydujące znaczenie, ponieważ nasi zagorzali fani niecierpliwie czekają na pojawienie się na naszej witrynie internetowej kolejnych odcinków swoich ulubionych programów, aby mogły zostać przetłumaczone i obejrzane w wybranym przez nich języku - powiedział Deepika Murthy, kierownik produktu ds. narzędzi i współpracy międzynarodowej w Viki. - Wszystkie dane są przekazywane przez Aspera On Demand, dzięki czemu oszczędzamy cenny czas i możemy odbierać i publikować treści premium szybciej niż dotychczas".

Przy odbieraniu plików wideo od dostawców z całego świata Viki stosuje kompatybilne z chmurą obliczeniową rozwiązanie Aspera On Demand. Nierzadko ma to miejsce tuż przed premierą. Następnie są one przetwarzane i transkodowane na szereg rozmiarów i formatów telewizyjnych przeznaczonych na różne urządzenia.

Wyposażona w opatentowaną przez siebie technologię FASP, Aspera umożliwia Viki szybkie, niezawodne i bezpieczne przyjmowanie dużych plików wideo (zwykle 40-50GB w jednym pliku) bezpośrednio do chmury obliczeniowej. Zmniejszając czas wysyłania plików aż o 50% Viki jest w stanie usprawnić całą procedurę, dostarczając nowe treści już godzinę po ich premierze w telewizji.

"Innowacyjne serwisy takie jak Viki zwracają się do Aspera o pomoc w tworzeniu nowych rynków i przełamywaniu barier na skalę globalną - mówi Jay Migliaccio, dyrektor Aspera ds. usług w chmurze. - W związku z tym, że Aspera On Demand umożliwia Viki szybszy rozwój, będziemy wraz z nimi skalować nasze usługi, pozwalając im docierać do kolejnych odbiorców z treściami premium poprzez placówki na całym świecie".

Opracowany przez Aspera On Demand intuicyjny interfejs internetowy oraz wtyczka do przeglądarki ułatwiają partnerom transmisyjnym Viki przesyłanie treści bez potrzeby posiadania specjalistycznych szkoleń czy wiedzy technicznej. Dzięki nim wszyscy użytkownicy, w tym także administratorzy systemu w Viki, również mogą łatwo i szybko odnaleźć potrzebne pliki i rozpocząć szybki transfer.

Aspera

Należąca do IBM spółka Aspera jest twórcą technologii nowej generacji w zakresie przesyłu danych. Pozwalają one na maksymalną szybkość transferu niezależnie od rozmiaru plików, odległości i warunków panujących w sieci. W oparciu o swój opatentowany protokół FASP™, nagrodzony statuetką Emmy®, oprogramowanie firmy Aspera wykorzystuje istniejącą infrastrukturę dostarczając najszybsze, najbardziej przewidywalne usługi przesyłu danych. Podstawowa technologia Aspera oferuje niespotykany dotychczas poziom kontroli nad przepustowością, a także całkowite bezpieczeństwo i bezkompromisową niezawodność. Organizacje działające w różnych branżach na sześciu kontynentach sięgają po oprogramowanie firmy Aspera w zakresie transportu swoich kluczowych materiałów biznesowych drogą cyfrową. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź naszą stronę internetową: http://www.asperasoft.com lub dołącz do nas na Twitterze @asperasoft.

Viki

Viki to globalny serwis telewizyjny oferujący programy telewizyjne, filmy i inne materiały typu premium, przetłumaczone na przeszło 200 języków przez grupę zagorzałych miłośników tego typu treści. Posiadający na koncie ponad 600 mln przetłumaczonych słów i 33 mln użytkowników miesięcznie portal Viki w unikalny sposób zapewnia coraz to nowym widzom rozrywkę na najwyższym poziomie oraz zdobywa kolejne rynki i nakręca zyski dla producentów. Viki został uznany przez Światowe Forum Ekonomiczne pionierem technologii roku 2014. We wrześniu 2013 roku przejął go japoński gigant sektora usług internetowych Rakuten. Spółka posiada oddziały w San Francisco, Singapurze, Seulu i Tokio.

Źródło: IBM

KONTAKT:

Sean Audet

IBM - relacje z mediami

tel. +1-781-665-5213

e-mail: spaudet@us.ibm.com

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.09.2014, 11:08
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ