Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Okazuje się, że chętnych do pracy nie brakuje, jednak dla wielu z nich barierą są koszty zdobycia uprawnień - ich cena waha się między 8 a 12 tys. zł. To zaporowe kwoty szczególnie dla osób młodych.
"Szukając rozwiązania tego problemu, zaczęliśmy rozmawiać z przedstawicielami władz oraz różnych instytucji zajmujących się aktywizacją zawodową. Okazało się, że pieniądze są, tylko trzeba je odpowiednio skierować. Program stworzyliśmy właśnie po to, by te działania koordynować" - mówi Marcin Wolak, dyrektor NPSK.
Inicjatywa kierowana jest zarówno do osób młodych, bezrobotnych, chcących zmienić lub podnieść kwalifikacje zawodowe, a także dla żołnierzy kończących służbę.
Choć zawód kierowcy do łatwych nie należy, zarobki są atrakcyjne. Platforma rekrutacyjna TransJobs.eu, partner NPSK.pl, przeprowadziła badanie sprawdzające, ile faktycznie zarabiają kierowcy zawodowi.
"5 032 złote - tyle średnio wynosi wynagrodzenie kierowcy zawodowego w Polsce. Każdy sam powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, czy mało czy dużo, jednak to znacznie powyżej średniej krajowej" - zauważa Marek Harasny, prezes zarządu TransJobs.eu.
Według badania, wypłatę z mityczną "szóstką z przodu", a nawet więcej, są w stanie uzyskać ci kierowcy, którzy realizują trasy międzynarodowe. Atutem jest znajomość języków obcych, szczególnie niemieckiego i skandynawskiego. Nie bez znaczenia jest też doświadczenie. Znacznie powyżej średniej zarabiają najczęściej kierowcy z kategorią C+E, pracujący w dużych firmach, w trybie 3/1 (3 tygodnie w trasie, tydzień wolnego).
Co ciekawe, mimo że kierowcy często narzekają na swoją pracę, przyznają też, że ją lubią. Tak zadeklarowało aż 86% ankietowanych.
"Mamy nadzieję, że wyniki badania przekonają niezdecydowanych, że warto dołączyć do tej grupy zawodowej, która nie tylko zarabia niezłe pieniądze, ale też lubi to, co robi. Naszym zadaniem jest umożliwienie im tego" - podsumowuje Wolak.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.05.2017, 13:22 |
Źródło informacji | Narodowy Program Szkolenia Kierowców (npsk.pl) |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu