Newsletter

Newmark nawiązuje współpracę z wiodącą grupą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce

03.01.2022, 09:06aktualizacja: 03.01.2022, 09:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NEWMARK POLSKA - Bertasi, Kaszyński i Alvarado w Newmark NY
NEWMARK POLSKA - Bertasi, Kaszyński i Alvarado w Newmark NY
Nowy Jork, Warszawa (3 stycznia 2022 r.) – Firma Newmark Group, Inc., poinformowała dziś o wzmocnieniu swojej obecności w Europie Środkowo-Wschodniej poprzez nawiązanie współpracy z wiodącą grupą ekspertów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, działającą poprzednio jako Cresa Polska. Zespół będzie świadczył pełną gamę usług dla klientów w Polsce oraz krajach regionu pod marką Newmark Polska.

45-osobowy zespół specjalistów w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie uzyska dostęp do wspólnych zasobów, technologii i oferty usług, dzięki którym będzie mógł zapewniać wsparcie coraz szerszemu gronu klientów firmy Newmark w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa, którą zarządza weteran branży nieruchomości Piotr Kaszyński, oferuje usługi w takich obszarach jak reprezentacja najemców, badania rynku, wyceny nieruchomości i zarządzanie projektami. Ponadto jej eksperci będą mogli czerpać z wiedzy i doświadczenia firmy Newmark w zakresie obsługi transakcji na globalnych rynkach kapitałowych, co pozwoli klientom łatwiej inwestować w Ameryce Północnej i na całym świecie.

„Bardzo się cieszymy, że Piotr Kaszyński i jego zespół dołączają do platformy Newmark. Nawiązanie współpracy z jedną z wiodących w Polsce grup ekspertów w sektorze nieruchomości komercyjnych wpisuje się w naszą strategię poszerzania oferty usług na dynamicznie rozwijającym się rynku Europy Środkowo-Wschodniej - powiedział Barry Gosin, Chief Executive Officer w firmie Newmark. - Silna i zdywersyfikowana gospodarka Polski, ciesząca się wysokim wzrostem PKB i niskim bezrobociem, stwarza duże możliwości dla zespołu w wielu liniach biznesowych” - dodaje Barry Gosin. 

Zwiększenie obecności w regionie umożliwi firmie Newmark bardziej efektywne zaspokajanie potrzeb klientów w Polsce poprzez obecne już biuro w Warszawie, które koncentruje się na świadczeniu usług doradztwa oraz zarządzania umowami najmu i obiektami. Polski rynek obecnie odnotowuje rekordowy poziom aktywności, a firmy coraz częściej postrzegają Polskę jako atrakcyjną lokalizację dla różnego rodzaju działalności, w tym nearshoringu technologii i operacji back office.

Podpisana umowa o współpracy to kolejny sukces firmy Newmark w ramach ekspansji w regionie EMEA, obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę. W 2021 roku Newmark uruchomiła program Zleceń Międzynarodowych obejmujący region EMEA, a niedawno poinformowała o powołaniu nowych regionalnych liderów w dziale międzynarodowych rynków kapitałowych oraz wycen, jednocześnie rozbudowując własną platformę elastycznych powierzchni biurowych poprzez przejęcie dwóch operatorów tego typu powierzchni – firm Knotel i Deskeo. Natomiast w grudniu 2021 r. Stuart Logan został dyrektorem zarządzającym działu wycen i doradztwa w regionie EMEA.

„Zwiększanie naszej obecności w regionie EMEA ma kluczowe znaczenie dla naszej misji polegającej na zapewnianiu obsługi całego spektrum klientów komercyjnych, którzy mają coraz bardziej globalne potrzeby pod względem skali i zasięgu – powiedział Richard Bertasi, który w 2021 r. dołączył do Newmark Global Corporate Services obejmując stanowisko CEO. – Newmark Polska idealnie wpisuje się w szersze plany naszej organizacji, ponieważ doskonale rozumie dynamikę rynku nieruchomości komercyjnych w obecnej sytuacji” – dodaje Richard Bertasi.

Newmark Polska będzie bazować na niedawnych sukcesach lokalnego zespołu związanych ze sfinalizowaniem złożonych transakcji, w tym między innymi reprezentowaniem światowej klasy firm. W samym 2020 r. jej eksperci pośredniczyli w transakcjach najmu obejmujących ponad 470 tys. m kw. powierzchni magazynowej i biurowej.

„Przed nami otwiera się nowy rozdział w naszej działalności - powiedział Piotr Kaszyński, partner zarządzający Newmark Polska. - Newmark dysponuje odpowiednimi środkami na inwestycje w najlepsze w swojej klasie zasoby i talenty, które są niezbędne do kompleksowego zaspokajania potrzeb jej klientów. Obserwując rozbudowaną platformę Newmark na przestrzeni lat, jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie zaoferować usługi najwyższej jakości na poziomie regionalnym, krajowym i globalnym. Będąc partnerem Newmark, możemy współpracować z całą siecią biur firmy Newmark oraz obsługiwać klientów w Polsce i zainteresowanych Polską” - dodaje Piotr Kaszyński.

O Newmark

Newmark Group, Inc. (Nasdaq: NMRK), wraz ze spółkami zależnymi („Newmark”), jest światowym liderem na rynku nieruchomości komercyjnych, zapewniając pełne wsparcie na każdym etapie cyklu życia nieruchomości. Oferuje kompleksową gamę usług i produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego klienta: począwszy od właścicieli i najemców nieruchomości, poprzez inwestorów i założycieli firm, a skończywszy na startupach i wiodących koncernach. Dzięki globalnemu zasięgowi oraz znajomości specyfiki największych i wschodzących rynków nieruchomości, firma Newmark zapewnia obsługę na najwyższym poziomie klientom z wszystkich branż. W okresie 12 miesięcy do dnia 30 września 2021 roku jej przychody wyniosły ponad 2,5 mld USD. Newmark oraz firmy z nią współpracujące zatrudniają ok. 6200 pracowników w ponad 160 biurach na całym świecie. Więcej informacji na stronie: nmrk.com oraz na Twitterze: @newmark.

Omówienie stwierdzeń odnoszących się do przyszłości dotyczących Newmark

Stwierdzenia zawarte w niniejszym dokumencie dotyczące Newmark, które nie dotyczą faktów historycznych, stanowią „stwierdzenia odnoszące się do przyszłości”, które wiążą się z ryzykiem i niepewnością oraz mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki będą różnić się od wyników określonych w stwierdzeniach odnoszących się do przyszłości. Obejmują one stwierdzenia o wpływie pandemii COVID-19 na działalność Spółki, jej wyniki, sytuację finansową, płynność i perspektywy, które mogą stanowić stwierdzenia odnoszące się do przyszłości i są obarczone ryzykiem, że ich rzeczywisty wpływ może różnić się – nawet istotnie – od obecnie oczekiwanego. Z wyjątkiem przypadków wymaganych przepisami prawa Newmark nie zobowiązuje się do aktualizowania jakichkolwiek stwierdzeń odnoszących się do przyszłości. Omówienie dodatkowych czynników ryzyka i niepewności, które mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki będą różnić się od wyników zawartych w stwierdzeniach odnoszących się do przyszłości, znajduje się w dokumentach składanych przez Newmark do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, obejmujących między innymi czynniki ryzyka oraz Notę szczególną dotyczącą informacji odnoszących się do przyszłości określone w powyższych zgłoszeniach, a także wszelkie aktualizacje dotyczące powyższych czynników oraz Noty szczególnej dotyczącej informacji odnoszących się do przyszłości zawartych w późniejszych sprawozdaniach składanych na formularzach 10-K, 10-Q oraz 8-K.

KONTAKT:
Deb Bergman
e-mail: deb.bergman@nmrk.com
tel. 303.260.4307

Źródło informacji: NEWMARK POLSKA

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.01.2022, 09:06
Źródło informacji NEWMARK POLSKA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii