Newsletter

Nowa formuła Krynica Forum 2024: debaty o strategicznych zagadnieniach dla Polski i świata

24.09.2024, 08:00aktualizacja: 24.09.2024, 08:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

fot. PAP - kadr z filmu
fot. PAP - kadr z filmu
Zakończyła się kolejna edycja Krynica Forum 2024. W wydarzeniu, trwającym trzy dni, blisko 150 prelegentów wystąpiło w ponad 40 panelach tematycznych, które obserwowało ponad półtora tysiąca uczestników.

Krynica Forum 2024 po raz pierwszy odbywało się w szeroko otwartej na odbiorców formule. Celem tegorocznego forum było wyjście poza profil wydarzenia skierowanego głównie do grona: ekspertów, decydentów, polityków, liderów opinii oraz przedstawicieli świata biznesu. 

Ścieżki programowe Krynicy Forum 2024 skoncentrowano na kluczowych zagadnieniach strategicznych, związanych z bezpieczeństwem narodowym, odpornością społeczną oraz rozwojem gospodarczym Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Znani analitycy, liderzy opinii, wojskowi oraz przedstawiciele świata polityki międzynarodowej rozmawiali o przyszłości regionu, zwłaszcza w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która - jak podkreślano podczas debat - już kreuje nową rzeczywistość polityczną i gospodarczą.

Debatowano o perspektywach rozwoju polskiego biznesu na Ukrainie, budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz elektrowni jądrowych. W panelach dyskusyjnych o tematyce samorządowej i społecznej poruszano m.in. zagadnienia wykluczenia transportowego, a także wydatkowania środków finansowych, które otrzymujemy z Unii Europejskiej, m.in. w ramach Krajowego Programu Odbudowy. Zastanawiano się, jak rozsądnie wydawać pieniądze, a także jak reagować na pojawiające się potrzeby mieszkańców.

„Dla mnie zawsze priorytetem jest inwestycja w człowieka, w tym inwestycja w małe przedsiębiorstwa i firmy, bo one potrzebują koła zamachowego do rozwoju. Kryzys wynikający z pandemii COVID-19 pokazał, że potrafimy działać szybko i odpowiednio przesuwać środki finansowe na bieżące potrzeby mieszkańców” - mówił Łukasz Smółka, marszałek Małopolski, głównego partnera Krynica Forum.

Podczas wydarzenia wręczono Nagrodę Krynica Forum 2024. Otrzymał ją pisarz Jacek Dukaj. W trakcie uroczystej gali przyznano Nagrody Gospodarcze Województwa Małopolskiego „Małopolska 2024”. Nagrody Specjalne otrzymali: państwo Goczałowie, twórcy EnergyLandii, Dominika Walec, prezes OMGKRK - za wkład w rozwój ekosystemu startupowego i innowacyjnego w Małopolsce oraz Adam Drewniany, przedsiębiorca i menadżer - za wkład w rozwój nowoczesnych technologii oraz zaangażowanie w rozwój lokalnej społeczności w Żelichowie.

Wyróżnieni zostali także: firma Geneza (kategoria mikroprzedsiębiorstwo), Ecumaster (kat. małe przedsiębiorstwo), SKAMER-ACM (kat. średnie przedsiębiorstwo) i Zakłady Mechaniczne Tarnów (kat. duże przedsiębiorstwo).

„Bardzo jesteśmy zadowoleni z tej edycji Forum Krynica, z tych nowych elementów, które wprowadziliśmy do agendy. Dopisała pogoda, dopisali goście, dopisali prelegenci swymi świetnymi wystąpieniami na panelach. To co wybrzmiało na ścieżkach tematycznych: żeby Polska sprostała tym najważniejszym wyzwaniom, zarówno tym dużym, geopolitycznym, jak i tym małym, lokalnym, np. powódź, potrzebna jest współpraca. Na wszystkich płaszczyznach od rządu, przez samorząd, aż po zwykłych obywateli” - posumował wydarzenie Paweł Musiałek, prezes Klubu Jagiellońskiego, jeden z organizatorów Krynica Forum 2024.

Krynica Forum to kluczowa konferencja w sercu Europy. Międzynarodowy charakter oraz różnorodność tematyczna umożliwiają szeroką, wieloaspektową dyskusję nad bezpieczeństwem narodowym, rozwojem gospodarczym, geopolityką i rolą samorządów. Krynica Forum przyciąga uczestników z całego świata, w tym czołowych przedstawicieli polityki, biznesu i nauki. 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 24.09.2024, 08:00
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ