Newsletter

Nowe moduły JA Solar DeepBlue 3.0 otrzymują liczne certyfikaty. Produkt oparty o płytki o wymiarach 182 mm x 182 mm gotowy do wprowadzenia na rynek globalny

24.09.2020, 14:26aktualizacja: 24.09.2020, 14:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PEKIN, 24 września 2020 r. /PRNewswire/ -- Firma JA Solar ogłosiła, że jej nowe moduły serii DeepBlue 3.0 przeszły testy certyfikacyjne prowadzone przez TUV SUD zgodnie z normami IEC 61215 i IEC 61730. Normy te potwierdzają jakość pod kątem różnych cech produktów, takich jak projekt, konstrukcja, materiały, części i technologie produkcji. Certyfikat świadczy o niezawodności i bezpieczeństwie linii produktów oraz gotowości do wprowadzenia ich na globalny rynek fotowoltaiki. Moduły DeepBlue 3.0 są zbudowane z płytek o wymiarach 182 mm x 182 mm (określanych jako „moduły 182”).

DeepBlue jest nowym produktem wprowadzonym przez JA Solar w maju 2020 r. Jego wydajność wynosi ponad 21%, a moc wyjściowa produkowanych na skalę masową modułów 72-ogniwowych może osiągnąć 545W. Jako jeden z pierwszych modułów 182, który uzyskał certyfikat TUV, DeepBlue 3.0 łączy zalety wielu wysokowydajnych technologii, w tym nowej generacji wysokowydajnej technologii ogniw PERC PERCIUM+ i płytek krzemowych z domieszką Ga, co umożliwia znakomite osiągi produktu, jeśli chodzi o niezawodność, wydajność przekształcania i wytwarzanie energii elektrycznej. Produkt może skutecznie obniżyć uśredniony koszt energii elektrycznej i zwiększyć przychody klientów. Seria Deep Blue 3.0, zaprojektowana w konfiguracjach m.in., 60-, 66- i 72-ogniwowych, może być stosowana w różnego rodzaju otoczeniu. W sierpniu firma JA Solar ogłosiła rozpoczęcie masowej produkcji DeepBlue 3.0 i zaplanowała dużą zdolność produkcyjną. Przewiduje się, że do końca 2021 r. zdolność produkcyjna modułu DeepBlue 3.0 JA Solar będzie stanowić ponad 50% całkowitej zdolności produkcyjnej firmy.

W ostatnich latach na globalnym rynku fotowoltaiki rośnie zapotrzebowanie na wysokowydajne moduły dużej mocy. Po wprowadzeniu na rynek płytek o wielkości 166 mm x 166 mm w zeszłym roku, w tym roku pojawiły się płytki o większych rozmiarach, zyskując szerokie uznanie. Wśród nich znalazł się moduł 182, do którego ewidentnych zalet należy dojrzałość technologii i kompatybilność sprzętowa w ramach całego łańcucha przemysłowego, co wyróżnia ten produkt w porównaniu do innych modułów dużych rozmiarów oferowanych przez producentów ogniw fotowoltaicznych. Do zalet produktu należy stabilność, niezawodność, wysoka wydajność, przewaga kosztowa przy produkcji i wysoka kompatybilność z systemem, która została w pełni zweryfikowana. Stosowanie produktu może skutecznie obniżyć uśredniony koszt energii elektrycznej o 7-9% (liczba waha się w zależności od lokalizacji inwestycji) oraz jest najlepszą opcją, jeśli chodzi o osiągnięcie parytetu sieci w 2021 r.

DeepBlue 3.0, wysokiej jakości produkt o dużych płytkach, pomyślnie uzyskał również certyfikat LVD i EMC, co oznacza, że ta seria produktów została dopuszczona do obrotu na rynku fotowoltaicznym UE. Na rynku tym występują wysokie bariery dla wprowadzania produktów fotowoltaicznych, dlatego DeepBlue 3.0 oferuje klientom z UE nowy wybór wysokiej jakości produktów o dużej mocy.

Jin Baofang, prezes rady dyrektorów i dyrektor generalny JA Solar, powiedział: „Jakość nowych produktów DeepBlue 3.0 firmy JA Solar potwierdza szybkie uzyskanie certyfikatów od czołowych instytucji zajmujących się ich badaniem. Będziemy nadal koncentrować się na badaniach i rozwoju produktów i technologii, aby zapewnić naszym klientom z całego świata wysokowydajne produkty wysokiej jakości. Zamierzamy kontynuować popularyzację technologii i produktów fotowoltaicznych, aby wspomóc rozwój całego sektora”.

Źródło: JA Solar Technology Co., Ltd.

KONTAKT:

Oriana Zhang

tel. +86-10-63611888-1697

e-mail: zhangbobo@jasolar.com

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.09.2020, 14:26
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii