Newsletter

Nowy CEO Boston Consulting Group

28.05.2021, 10:23aktualizacja: 28.05.2021, 10:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Boston Consulting Group - Christoph Schweizer
Fot. Boston Consulting Group - Christoph Schweizer
Christoph Schweizer obejmie stanowisko CEO Boston Consulting Group z dniem 1 października 2021 roku, jako siódmy CEO w 58-letniej historii firmy. Zastąpi Richa Lessera, który ustąpi z obecnego stanowiska CEO BCG po prawie dziewięciu latach.

Christoph Schweizer jest związany z organizacją od 23 lat, od momentu dołączenia do BCG w 1997 roku. Rozwijał i przekształcał duże międzynarodowe przedsiębiorstwa, w szczególności w branży opieki zdrowotnej oraz w firmach private equity. Od 2017 roku kieruje BCG w Europie Środkowej i Wschodniej oraz na Bliskim Wschodzie. Jest odpowiedzialny za 23 kraje, które stanowią 30% przychodów firmy, w tym 39 biur i kilka wyspecjalizowanych jednostek, takich jak BCG Platinion i INVERTO. Od 2014 roku jest członkiem Komitetu Wykonawczego i Komitetu Operacyjnego firmy. „Będziemy nadal wspierać klientów i światowych liderów w rozwiązywaniu ich najważniejszych i złożonych problemów, aby przyciągać i bronić różnorodnych talentów oraz stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom świata, takim jak zmiana klimatu” - powiedział Schweizer w oświadczeniu.

Zmiana oznacza koniec kadencji Richa Lessera na stanowisku lidera BCG. Po objęciu przez niego najwyższego stanowiska w firmie w 2013 r. był głównym doradcą stowarzyszenia World Economic Forum Alliance of CEO Climate Leaders. Jako CEO BCG pomógł rozszerzyć zasięg firmy z 42 do 51 krajów, prawie trzykrotnie zwiększył przychody i ponaddwukrotnie zwiększył zatrudnienie do ponad 22000 pracowników. Rich Lesser obejmie funkcję globalnego Chairmana w BCG.

Źródło informacji: Boston Consulting Group

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 28.05.2021, 10:23
Źródło informacji Boston Consulting Group
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.