Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W sumie będzie to dziesięć przedsięwzięć, które zrealizują Bydgoszcz, Gdynia, Kraków (spółka Trasa Łagiewnicka), Poznań (trzy inwestycje), Stargard, Toruń, Tychy i Zielona Góra.
Dziewięć inwestycji, dla których podpisano umowy dotyczy transportu publicznego. Chodzi przede wszystkim o zakup tramwajów, autobusów, trolejbusów czy o przebudowę torowisk.
"Transport miejski to jest trzeci z największych obszarów wsparcia w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko po transporcie drogowym i transporcie kolejowym. W sumie mamy przeznaczone na to w całym programie 9,7 mld zł" - powiedział Kwieciński.
Według resortu infrastruktury z tej puli wsparcie w wysokości 3,5 mld zł otrzymały dotąd 24 inwestycje.
Ministerstwo Rozwoju przypomina, że wśród projektów wybranych do dofinansowania z zakresu transportu publicznego nie ma inwestycji miast z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Dla nich przeznaczona jest osobna pula pieniędzy w programie Polska Wschodnia.(PAP)
pif/ amac/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 03.08.2017, 17:22 |
Źródło informacji | MR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |