Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Przypomnijmy, Prasowa Akademia Pieniądza to szkolenie dla dziennikarzy zainteresowanych tematyką ekonomiczną. Celem projektu realizowanego przez PAP we współpracy z NBP jest poszerzenie i uaktualnienie wiedzy ekonomicznej i podniesienie umiejętności warsztatowych w zakresie dziennikarstwa gospodarczego. Projekt, oprócz części warsztatowej, składa się z 10 wykładów e-learningowych dostępnych bezpłatnie po zarejestrowaniu na stronie www.pap21.pl.
Uczestnicy, którzy wezmą udział w szkoleniu oraz zaliczą komplet testów online dostępnych na www.pap21.pl otrzymają certyfikat "złoty" potwierdzający ukończenie Prasowej Akademii Pieniądza. Osoby, które zaliczą same testy online otrzymają certyfikat "srebrny".
Sesja testów potrwa jeszcze do 20 kwietnia. Można więc jeszcze się zarejestrować i spróbować zaliczyć testy i zdobyć certyfikat ukończenia szkolenia.
Uczestnikom, którym nie uda się w pierwszym podejściu zaliczyć jednego lub kilku testów system umożliwi poprawienie wyniku w ramach rundy poprawkowej, która potrwa od 21 do 28 kwietnia.
Uwaga. Specjalnie dla tych, którzy niedawno przystąpili do szkolenia lub nie mieli okazji wzięcia udziału w warsztatach, które odbywały się jesienią 2018 r. organizujemy dodatkowy, specjalny warsztat praktyczny w Warszawie. Odbędzie się on 15 kwietnia w Centrum Prasowym PAP, przy ul. Brackiej 6/8. Początek o godz. 9:00. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza dostępnego TUTAJ.
Zajęcia będą się składać z trzech części: warsztat dziennikarza ekonomicznego, ekonomia w pigułce oraz relacje państwa z gospodarką. Część poświęconą gospodarce i finansom poprowadzi dr Piotr Maszczyk z SGH, a zajęcia warsztatowe z dziennikarstwa ekonomicznego poprowadzi redaktor Wojciech Kaźmierczak z PAP.
Praca dyplomowa dla chętnych
Jednym z elementów szkolenia są też nieobligatoryjne prace dyplomowe w wybranej formie - artykułu, relacji czy streszczenia z co najmniej jednego z wydarzeń sesji szkoleniowej, np. wykładu czy warsztatu. Praca powinna zawierać ok. 350 słów. Uczestników zainteresowanych napisaniem takich tekstów prosimy o przesłanie ich do końca kwietnia br. na adres a.ozadowicz@pap.pl. Najciekawsze materiały opublikujemy w serwisie www.kurier.pap.pl.
Tematem prac mogą być zagadnienia poruszane w wykładach Prasowej Akademii Pieniądza.
Program tematyczny Prasowej Akademii Pieniądza, II edycja:
1. "Ekonomia w pigułce - wprowadzenie nie tylko dla początkujących"
2. "Państwo a gospodarka"
3. "Warsztat dziennikarza ekonomicznego"
4. "Demografia jako wyzwanie dla Polski i świata"
5. "Podatki w gospodarce"
6. "Czego nas uczą ekonomiczni nobliści?"
7. "Zamykanie się gospodarek a globalizacja"
8. "Rewolucja cyfrowa a gospodarka"
9. "Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy – fikcja czy cel do osiągnięcia"
10. "Rola NBP w równoważeniu sytuacji finansowej państwa"
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 04.04.2019, 13:04 |
Źródło informacji | Kurier PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |