Newsletter

Biznes i finanse

Ostatnie wolne miejsca na Międzynarodowy Kongres Regeneracji Miast Przemysłowych w Łodzi

18.06.2021, 10:42aktualizacja: 18.06.2021, 10:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Publicon (1)
Publicon (1)
To już ostatnie wolne miejsca na Międzynarodowy Kongres Regeneracji Miast Przemysłowych, który odbędzie się w dniach 22-23 czerwca. Dwudniowa inspirująca dawka wiedzy, z udziałem ponad 150 prelegentów z całego świata, podczas której zostanie poruszona tematyka zrównoważonego rozwoju miast odbędzie się w Łodzi.

Jaki jest cel regeneracji miast? Dlaczego niektóre przestrzenie miejskie są nadal wykorzystywane, a inne są zapomniane i zaniedbywane? Jak zmieniają się oczekiwania wobec przestrzeni miejskiej? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszymy 22 i 23 czerwca podczas I Międzynarodowego Kongresu Regeneracji Miast Przemysłowych, który odbędzie się w murach łódzkiej EC1. Wydarzenie będzie mieć charakter hybrydowy. Organizatorami są Urząd Miasta Łodzi oraz Open Eyes Economy.

Wyjątkowe forum na temat regeneracji miast

Pierwsza edycja odbędzie się na terenie EC1 - dawnej łódzkiej elektrowni, która dzisiaj pełni rolę nowoczesnego centrum kulturalno-edukacyjnego. Wyjątkowe miejsce, w którym odbędzie się pierwszy taki kongres, jest najstarszą na terenie Łodzi komercyjną elektrownią, która służyła mieszkańcom przez niemalże 100 lat. Po okresie jej świetności nieczynne i niszczejące tereny, położone w centrum miasta, zostały zrewitalizowane i zaadaptowane do pełnienia zupełnie nowych funkcji.

Nieprzypadkowa lokalizacja będzie miejscem wymiany dobrych praktyk planowania rozwoju miast i doświadczeń, ale także „żywym przykładem” tego, że budynki z bogatą historią oferują miastom więcej niż atrakcyjny design i symbole przeszłości. Wydarzeniem towarzyszącym będzie Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych oraz pokaz świateł i mappingu na świeżym powietrzu, przy Planetarium.

Specjaliści z całego świata w Łodzi

W debatach trwających dwa dni, panelach dyskusyjnych, potyczkach oraz prezentacjach weźmie udział ponad 150 prelegentów z całego świata. Wśród nich znajdą się Stefan Mayr (Supervien Urbanism Vienna), Filipo Logi (Siemens Mobility and HaCon), Sandra Piesik (3 idea B.V. Amsterdam), Janusz Michałek (Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna), Joanna Erdman (ING), Naotoshu Mishida (Hitachi Europe) czy Margrethe Vestager (Komisja Europejska).

Przygotowania do wydarzenia podsumował Adam Pustelnik, wiceprezydent miasta Łodzi: „Ogromnie się cieszę, że do Łodzi przyjedzie ponad 150 prelegentów i panelistów z całego świata, bo to niepowtarzalna okazja nie tylko do dyskusji na temat przyszłości miast przemysłowych, takich jak Łódź, ale też wspaniała okazja do zaprezentowania potencjału naszego miasta oraz promocji gospodarczej Łodzi i regionu”.

Program całego Kongresu i rejestracja

Regeneracja miast różni się w zależności od skali miasta, rodzaju wyzwań oraz kontekstu społeczno-środowiskowego. Prawdziwe znaczenie tego trendu polega na tym, że zwiększa ona atrakcyjność miasta, jego działalność gospodarczą i kulturową na poziomie globalnym. Dlatego w kongresowej agendzie nie zabraknie najbardziej aktualnych zagadnień, takich jak między innymi: nowa polityka przemysłowa, finansowanie regeneracji miast, nowe życie terenów i obiektów poprzemysłowych, miejskich miejsc spotkań, retrowersji, mobilności wewnątrz miast i konurbacji przemysłowych.

Tegoroczna edycja odbędzie się w formie hybrydowej - stacjonarnie przy zachowaniu wszelkich rygorów sanitarnych, jak i online, gdzie relację będzie można śledzić w czasie rzeczywistym. Dla zarejestrowanych uczestników dostępna będzie specjalna wirtualna platforma, na której zainteresowani będą mieć możliwość śledzenia programu na żywo, bieżącego komentowania i zadawania pytań oraz networkingu czy dostępu do strefy expo.

Pełna agenda spotkania oraz informacje o prelegentach znajdują się na stronie http://www.regeneracjamiast.pl. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Zapisy na wydarzenie:

https://kongres.regeneracjamiast.pl/rejestracja-free/

Kongres Regeneracja Miast Przemysłowych

22-23 czerwca 2021, formuła hybrydowa

EC1 ul. Targowa 1/3, Łódź oraz online

Źródło informacji: Publicon

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.06.2021, 10:42
Źródło informacji Publicon
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ