Newsletter

PAIH: poszukuje kandydatów na kierowników Zagranicznych Biur Handlowych (komunikat)

07.08.2017, 16:47aktualizacja: 07.08.2017, 16:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- PAIH informuje:

To nie jest zwykła praca. PAIH otwiera kolejne biura za granicą i poszukuje kandydatów na kierowników Zagranicznych Biur Handlowych w regionach: Kraje UE, Bliski Wschód, Ameryka Północna i Południowa, Azja oraz Afryka.

Agencja uruchomiła 10 Zagranicznych Biur Handlowych. Działają one m.in. w Szanghaju (ChRL), Singapurze i Nairobi (Kenia), Teheranie (Iran) i Ho Szi Min (Wietnam), San Francisco (USA) i Meksyku, Toronto i Budapeszcie.- W kolejce do otwarcia w tym roku czeka jeszcze 10 kolejnych i to do nich szukamy pracowników – mówi Wojciech Fedko, członek zarządu PAIH odpowiedzialny za ekspansję polskich firm. - Nasze biura lokujemy przede wszystkim na rynkach pozaeuropejskie o największym potencjale oraz w światowych centrach biznesowych w Europie – dodał Fedko.

Sieć ZBH tworzona przez PAIH ma zajmować się wspieraniem polskich przedsiębiorców na rynkach zagranicznych oraz pozyskiwaniem inwestorów zagranicznych dla Polski.

Przed jakimi zadaniami staną więc kierownicy nowych biur?

Osoby, które pozytywnie przejdą rekrutację, na danym rynku zajmować się będą obsługą polskich przedsiębiorstw zainteresowanych eksportem i inwestycjami w państwie działalności ZBH oraz przyciąganiem inwestorów do Polski. To na nich spoczywał będzie obowiązek udzielania informacji ekonomicznych i analitycznych o poszczególnych branżach i sektorach gospodarki oraz organizacji seminariów a także stoisk na imprezach targowych i wystawienniczych w miejscu działalności biura. Kierownicy zagranicznych biur Agencji odpowiadać będą za promocję polskiej gospodarki na danym rynku.

- Dlatego, szukamy osób lubiących wyzwania, znających języki obce ale też posiadających doświadczenie w pracy za granicą, i znających kulturę oraz środowisko biznesowe danego kraju - wylicza Fedko.

Docelowo pracę w 70 biurach Agencji na całym świecie znajdzie 140 osób. Rekrutacja jest już otwarta. Więcej informacji na stronie http://www.paih.gov.pl/praca.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.

kom/ march/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.08.2017, 16:47
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.