Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Efektywna, szybka i ograniczona do minimum administracja pozwala na błyskawiczne przekazywanie środków tym, dzięki którym polska gospodarka staje się innowacyjna. Doskonałym przykładem realizacji tego założenia jest projekt "Szybka ścieżka" skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Proces weryfikacji formalnej i merytorycznej jest skrócony do minimum i trwa tylko około 60 dni, mimo że to dokonywana przez ekspertów ocena innowacyjności i potencjału implementacji na rynku badań jest w nim najistotniejsza. Maksymalne skrócenie czasu weryfikacji wniosku ma szczególne znaczenie w przypadku prac rozwojowo-badawczych ze względu na konieczność sprostania konkurencji. W obszarach strategicznych działania tego typu prowadzone są równolegle przez największe przedsiębiorstwa i uczelnie na całym świecie.
Wiele naborów do projektów NCBR prowadzonych jest w trybie ciągłym, co stanowi dodatkowe ułatwienie dla potencjalnych beneficjentów - nie muszą dostosowywać swojej działalności do ściśle określonych terminów. Ograniczenie procedur i administracji ma także aspekt psychologiczny. Sprawia, że NCBR jest postrzegany jako instytucja przyjazna zarówno instytucjom ze świata nauki, jak i biznesu, wspierająca je w poszukiwania nowych rozwiązań.
NCBR stara się otoczyć opieką wnioskodawców i oferuje pomoc przy rozwiązywaniu kwestii formalnych. Organizowane są spotkania z uczestnikami konkursów, panele ekspertów, konferencje prasowe i szkolenia, których zapis umieszczany jest na stronie internetowej NCBR. Wszelkie dokumenty są składane wyłącznie w postaci elektronicznej - jest to także preferowana forma komunikacji z partnerami i beneficjentami projektów.
W NCBR obowiązuje zasada, że czas to pieniądz!
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.12.2015, 15:54 |
Źródło informacji | NCBR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Polska gościnność w sercu Ameryki - PLL LOT otworzyły nowy salonik biznesowy na lotnisku w Chicago
• Polskie Linie Lotnicze LOT otworzyły swój pierwszy salonik biznesowy w Ameryce Północnej.
• LOT Business Lounge zlokalizowany jest w porcie lotniczym O’Hare w Chicago.
• Przestrzeń dostępna jest dla pasażerów codziennie w godzinach od 7 do 24 czasu lokalnego.
• Salonik biznesowy w Chicago to kolejny krok w umacnianiu pozycji PLL LOT jako przewoźnika pierwszego wyboru dla pasażerów podróżujących między USA a Europą.- 20.12.2024, 15:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT