Newsletter

Phenomenex wprowadza nową kolumnę chromatograficzną (HPLC) na potrzeby analizy pestycydów w postaci jonowej w próbkach żywności i próbkach środowiskowych, których nie poddano derywatyzacji

20.07.2023, 17:02aktualizacja: 20.07.2023, 17:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ Phenomenex
PR Newswire/ Phenomenex
Prawnie zastrzeżona faza kolumny umożliwia skuteczną separację pestycydów anionowych i kationowych przy użyciu pojedynczej kolumny, jak również kondycjonowanie i rzetelną analizę.

TORRANCE, Kalifornia, 20 lipca 2023 /PRNewswire/ --Firma Phenomenex Inc., światowy lider w dziedzinie badań i opracowywania zaawansowanych technologii z zakresu separacji, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek kolumny chromatograficznej Luna Polar Pesticides HPLC, która zawiera prawnie zastrzeżoną fazę skutecznej separacji pestycydów kationowych i anionowych z próbek żywności, paszy, powietrza i wody, których nie poddano derywatyzacji, oraz umożliwia sprawne kondycjonowanie próbek i rzetelną analizę pestycydów w postaci jonowej.

Kolumna Luna Polar Pesticides HPLC została zaprojektowana z myślą o ułatwieniu rozwiązywania najczęstszych wyzwań, z którymi analitycy w dziedzinie bezpieczeństwa żywności spotykają się na co dzień. Należą do nich: rzetelne oznaczanie analitów ze względu na polarność i złożoność macierzy, długotrwały proces ze względu na dużą liczbę iniekcji niezbędnych w procesie kondycjonowania kolumny, czasochłonne przygotowanie próbki ze względu na konieczność przeprowadzenia derywatyzacji oraz potrzebę użycia oddzielnych kolumn (i systemów) do oznaczania anionowych i kationowych pestycydów w próbce.

Zróżnicowana selektywność kolumny Luna Polar Pesticides HPLC umożliwia rozdzielanie kationowych i anionowych pestycydów z próbek niepoddanych derywatyzacji w obrębie tej samej kolumny. W pełni porowata morfologia cząstek kolumny pozwala na duże obciążenie próbki. Jej wyjątkowa selektywność zapewnia wysoką retencję polarnych analitów i szybkie osiągnięcie równowagi. Może być ona używana w trybie dodatnim i ujemnym, oferując stuprocentową stabilność w środowisku wodnym i organicznym. Pory cząstek o wymiarze 100 Å okazały się optymalne w kontekście analizy pestycydów, a ośmioprocentowe obciążenie węglem zapewnia doskonałą równowagę pomiędzy retencją polarną i niepolarną.

Badania przeprowadzone we współpracy z renomowanymi laboratoriami i doświadczonymi analitykami żywności dowodzą solidności i wszechstronności narzędzia Luna Polar Pesticides. Dr Giacomo Napolitano, kierownik laboratorium w Lifeanalytics S.r.l., powiedział: „Narzędzie Luna Polar Pesticides znacznie skróciło czas analizy dzięki szybkiej rekalibracji. Ta kolumna pozwoliła nam usprawnić analizy pestycydów polarnych”.

Aby w pełni zaspokoić potrzeby analityków nowa kolumna Luna Polar Pesticides HPLC jest dostępna w rozmiarach: 30 x 2,1 mm, 50 x 2,1 mm, 100 x 2,1 mm, 150 x 2,1 mm i 150 x 3,0 mm. Kolumna jest kompatybilna z wkładem zabezpieczającym SecurityGuard™ ULTRA .

Nota techniczna do pobrania: Skuteczne podejście do wiarygodnego oznaczania pestycydów anionowych i kationowych, których nie poddano derywatyzacji .

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.phenomenex.com/LunaPolarPesticides 

Phenomenex

Phenomenex jest globalnym liderem technologicznym zaangażowanym w opracowywanie nowatorskich rozwiązań w obszarze chemii analitycznej, które rozwiązują wyzwania związane z procesami separacji i oczyszczania w laboratoriach przemysłowych, klinicznych, rządowych i akademickich. Od odkrywania leków i rozwoju farmaceutycznego po bezpieczeństwo żywności i analizę środowiskową, rozwiązania chromatograficzne Phenomenex przyspieszają rozwój nauki oraz pomagają naukowcom poprawiać stan zdrowia i dobrobyt ludzi na całym świecie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.phenomenex.com oraz na blogu firmy dostępnym pod adresem: www.scienceunfiltered.com 

Profile filmy na portalach społecznościowych: LinkedIn, Twitter, Facebook, Instagram i YouTube.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2157890/Luna_Polar_Pesticides_Phenomenex.jpg 

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2157886/Luna_Polar_Pesticides_II_Phenomenex.jpg 

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2157889/PhenomenexLogo_Logo.jpg 

Źródło: Phenomenex

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.07.2023, 17:02
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ