Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Dążenie do kontrolowania strachu stanowi nie tylko jedną z podstawowych cech pierwotnych człowieka, ale również doskonałą koncepcję biznesową, czego dowodzi globalny sukces krakowskiego studia gamingowego Bloober Team S.A. Wspólnym mianownikiem wszystkich jego produkcji jest bowiem umożliwienie graczom podejmowania decyzji o charakterze moralnym i mierzenia się z własnymi lękami. Już na etapie tworzenia scenariuszy studio współpracuje z ośrodkami akademickimi i ekspertami w dziedzinie psychologii, psychiatrii i nauk społecznych.
„Pierwszy tegoroczny debiutant na Głównym Rynku GPW do perfekcji opanował sztukę operowania strachem, a wyspecjalizowanie się w gatunku horroru uczyniło z niego unikalnego oraz rozpoznawalnego na całym świecie producenta i wydawcę gier. Bloober Team prowadzi także aktywną działalność badawczo-rozwojową, której efektem jest szereg nowych technologii zmieniających świat globalnego gamingu” - powiedziała Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Na otwarciu środowej sesji notowania akcji Bloober Teamu zwyżkowały o 1,1 proc. - do 27,5 zł. Oznaczało to, że wycena rynkowa całej spółki oscylowała w okolicach 550 mln złotych. Przez ostatnie 12 miesięcy notowania krakowskiego studia wzrosły o ponad 32 punktów procentowych.
„Z pełną odpowiedzialnością mogę dziś zaświadczyć, że jesteśmy dojrzałą, świadomą swojego potencjału spółką, której znakiem firmowym jest >>dowożenie<< obiecanych produktów, a nawet przerastanie oczekiwań fanów czy inwestorów” - podkreślał Piotr Babieno, prezes zarządu Bloober Team S.A.
Studio gamingowe z Krakowa jest dziś wymieniane w gronie kilku najważniejszych, globalnych twórców gier w konwencji horroru psychologicznego. Kolejne produkcje Bloober Team, takie jak „Observer” czy „Blair Witch”, zdobywały rozgłos w środowisku gamingowym nie tylko z racji doskonałej jakości czy złożonej fabuły, ale również dzięki bezpośredniemu nawiązywaniu do arcydzieł świata grozy. W tworzeniu „Observera” brał udział sam Rutger Hauer, aktor znany z mrocznej postaci Roya Battiego w filmie „Łowca androidów”. Z kolei gra „Blair Witch” to swoista kontynuacja kultowej serii filmów stylizowanych na paradokumenty.
„To, czego jako ludzie boimy się najbardziej, to jest to co nieznane - a misją naszego zespołu jest właśnie walka z lękiem przez stymulację strachem. Nie tworzymy projektu na najbliższe kwartały, lecz na lata: zamiast >>atrakcyjnych pomysłów<< na kolejną grę proponujemy naszym fanom oraz potencjalnym inwestorom długoterminową, przemyślaną strategię, którą wdrażamy nie w świetle mediów, lecz w zaciszach naszych biur” - tłumaczył Piotr Babieno.
Obecnie głównymi projektami, nad którymi pracuje spółka, są: remake kultowej gry „Silent Hill 2” oraz produkcja oparta o własne IP we współpracy z Private Division o roboczej nazwie „Projekt C”. Z kolei pod koniec zeszłego roku Bloober Team podpisał umowę licencyjno-wydawniczą z amerykańską firmą Skybound (właścicielem m.in. The Walking Dead i Invincible). Premiera wspólnego projektu planowana jest na 2025 rok.
Bloober Team S.A. nie jest nowicjuszem na warszawskiej giełdzie - od 2011 roku spółka była notowana na NewConnect. Z czasem krakowskie studio stało się jednym z największych podmiotów na rynku alternatywnym, a kolejne sukcesy i globalny zasięg skłoniły zarząd firmy do przeniesienia notowań na główny parkiet.
„Przykład spółki Bloober Team po raz kolejny dowodzi, że nasz >>mały rynek<< to doskonała przestrzeń dla firm, zwłaszcza tych innowacyjnych, aby mogły umocnić swoją pozycję rynkową i zdobyć rozpoznawalność wśród inwestorów. Studio Bloober Team optymalnie wykorzystało ten czas, stając się jednym z ambasadorów polskiego gamingu na świecie” - zauważyła przedstawicielka Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Na zakończenie wydarzenia Monika Gorgoń wręczyła przedstawicielom debiutującej spółki dyplom GPW oraz statuetkę byka, symbolizującego giełdową hossę.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 10.01.2024, 16:19 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu