Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Realizujemy naszą społeczną odpowiedzialność biznesu. Dlatego przeznaczyliśmy dodatkowo 60 mln złotych na walkę z epidemią” - powiedział Daniel Obajtek, prezes Zarządu PKN ORLEN na briefingu w Terminalu Celnym LS Airport Services w Warszawie.
Daniel Obajtek na spotkaniu z dziennikarzami podsumował dotychczasowe działania spółki w walce z pandemią koronawirusa. Zwrócił uwagę na znaczącą obniżkę cen paliw, podkreślając, że obecne ceny w Polsce należą do najniższych w Europie.
Prezes PKN ORLEN wspomniał też o pomocy spółki zależnej ORLEN Deutschland, dzięki której udało się dotrzeć z żywnością do osób stojących w kolejkach na granicach. Dodatkowo w ramach działań realizowanych przez Fundację ORLEN udało się do tej pory przekazać potrzebującym środki o wartości 10 mln zł.
Obajtek zapowiedział również podwojenie produkcji płynu do dezynfekcji (z obecnych 2,5 mln litrów miesięcznie do 5 mln litrów w kwietniu), aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na ten produkt ze strony rynku. Na początku kwietnia w zakładzie Grupy ORLEN w Trzebini dodatkowo zostanie uruchomiona produkcja płynu do dezynfekcji powierzchni o właściwościach biobójczych. W pierwszym etapie wydajność jej wyniesie do 3 milionów litrów miesięcznie. Płyn trafi do sprzedaży hurtowej i do instytucji użyteczności publicznej.
Za dodatkowe 60 mln zł przeznaczonych przez koncern na walkę z koronawirusem zamówiono 7 mln masek ochronnych, których pierwsza pula (1,6 mln) trafiła już do Polski. W skład zamówienia wchodzą zarówno profesjonalne maski medyczne zapewniające najwyższy standard ochrony dla pracowników służby zdrowia, jak również maski trójwarstwowe oferujące ochronę w podstawowym zakresie.
Rozdysponowaniem produktów do najbardziej potrzebujących zajmą się fundacje oraz Agencja Rezerw Materiałowych. Daniel Obajtek zapowiedział również szybkie pozyskanie kolejnych form pomocy dzięki wykorzystaniu sieci międzynarodowych kontaktów.
Obecny na briefingu wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapewniał o rządowym wsparciu dla spółek skarbu państwa, które aktywnie angażują się w walkę z pandemią koronawirusa. Zwrócił również uwagę na to, że są one ważnym instrumentem dającym organom państwa możliwość szybkiego działania, szczególnie w sytuacjach kryzysowych.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 01.04.2020, 10:55 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu