Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Doposażając strażaków, inwestując w ich sprzęt, tym samym inwestujemy w bezpieczeństwo Polaków” - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w Kielcach, gdzie - z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego - odbyła się gala podsumowująca tegoroczną edycję „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych”.
„To oni są często na pierwszej linii walki z żywiołem, ratują nie tylko mienie, ale i życie Polaków - również naszych klientów” - mówił szef Orlenu, który w czwartek 27 września w Centrum Kongresowym Targów Kielce wręczył symboliczny czek przedstawicielom Straży Pożarnej.
Realizowany przez koncern od 18 lat program to część strategii społecznej odpowiedzialności biznesu PKN Orlen. 2 mln zł jest to najwyższa kwota, jaką dotychczas spółka przeznaczyła na ten cel. W ramach programu strażacy otrzymali dotychczas łącznie 12 mln zł.
Pieniądze te zainwestowano m.in. w sprzęt przeciwpożarowy, w sprzęt ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego, ratownictwa drogowego i technicznego, ratownictwa medycznego, ratownictwa chemicznego, ekologicznego oraz wysokościowego. Środki trafiały do jednostek straży pożarnej m.in. z terenów dotkniętych klęskami żywiołowymi, a także z okolic Płocka, Włocławka czy Lubelszczyzny.
Obajtek podkreślił, że kwestie bezpieczeństwa są kluczowe dla obywateli, ale również dla przedsiębiorstw. „Dotyczy to zarówno zakładów przemysłowych oraz instytucji, jak i poszczególnych rodzin czy osób” - powiedział prezes Orlenu.
Zaznaczył, że spółka, "dbając o jak najlepsze wyniki finansowe, jest firmą również odpowiedzialną społecznie, która pamięta o potrzebach społeczności lokalnych, na terenie których działa". "Stąd decyzja o zwiększeniu wsparcia zarówno dla ochotniczych, jak i państwowych jednostek straży pożarnej" - wyjaśnił Obajtek.
W komunikacie prasowym koncern PKN Orlen podkreślił, że celem realizowanego programu wsparcia jest nie tylko poprawa szeroko rozumianego bezpieczeństwa, ale też „kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań oraz wyrażenie uznania dla niosących pomoc".
Spółka podkręsla, że "dba też o najwyższe standardy bezpieczeństwa w swoich obiektach". "Stosowane procedury oparte są na najlepszych światowych wzorcach obejmują dodatkowo szkolenia oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników” - podaje koncern.
Spółka wspomniała przy tym, że w jej głównym zakładzie produkcyjnym w Płocku, w zakładzie produkcji kwasu tereftalowego – PTA we Włocławku, a także w terminalach paliw oraz na stacjach paliwowych organizowane są okresowe ćwiczenia, treningi i manewry pożarnicze, których celem jest sprawdzenie wewnętrznych i zewnętrznych planów operacyjno-ratowniczych z udziałem lokalnych jednostek Państwowej Straży Pożarnej.
PKN Orlen zwrócił jednocześnie uwagę, że jednostki ratownicze koncernu "biorą również aktywny udział w wielu wspólnych inicjatywach na rzecz bezpieczeństwa m.in. w Systemie Pomocy w Transporcie Materiałów Niebezpiecznych czy w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym".
PKN Orlen to największy podmiot segmentu rafineryjno-petrochemicznego w Polsce i jeden z największych w Europie. Jego zakładowa straż pożarna obchodzi w tym roku jubileusz 55-lecia istnienia. W Płocku służy około 140 strażaków koncernu, a w całej grupie Orlen ponad 600. Oprócz prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych na terenie obiektów spółki, prowadzą oni również podobne akcje w całej Polsce.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.09.2018, 16:16 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
PLL LOT rozszerzają swoją obecność na lotniskach regionalnych, łącząc Kraków z Paryżem-Orly
• Polskie Linie Lotnicze LOT połączą bezpośrednimi rejsami Kraków i Paryż-Orly (ORY).
• Inauguracyjny rejs został zaplanowany na 31 marca 2025 roku.
• Połączenie z Kraków Airport będzie realizowane każdego dnia tygodnia, przez cały rok.
• Otwarcie nowej trasy jest potwierdzeniem planów narodowego przewoźnika na rozwój siatki połączeń również na lotniskach regionalnych.- 21.01.2025, 16:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT
-
Image
Rok 2024 był pomyślny dla międzynarodowej działalności Yutong Bus, przynosząc dalszy rozwój innowacji
Firma odnotowała przełom, a całkowita roczna wielkość sprzedaży osiągnęła 46 918 sztuk, co oznacza wzrost o 28,48% rok do roku.- 21.01.2025, 12:58
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Razem dla życia - Unum i Karol Bączkowski łączą siły
Unum ogłasza współpracę z Karolem Bączkowskim, doświadczonym ratownikiem medycznym. W ramach partnerstwa firma przeszkoli swoich pracowników i agentów z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Spółka została partnerem wydania „Książki o pierwszej pomocy napisanej przez życie” autorstwa Karola Bączkowskiego.- 21.01.2025, 11:56
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Unum Życie TUiR S.A.