Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o lotnictwie wśród uczelni wyższych oraz zachęcanie młodych absolwentów do łączenia swojej pasji z naukowym podejściem.
- Konkurs jest autorską inicjatywą PLL LOT w ramach bliskiej współpracy ze środowiskiem akademickim w Polsce.
Pasjonujesz się lotnictwem i piszesz pracę dyplomową w zakresie lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo? Zgłoś się już dzisiaj do 3. edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową.
Inicjatywa jest skierowana do studentów i absolwentów, której pomysłodawcą i autorem jest narodowy przewoźnik. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o lotnictwie wśród uczelni wyższych oraz zachęcanie młodych absolwentów do łączenia swojej pasji z naukowym podejściem. Na wyróżnionych czeka wiele atrakcyjnych nagród - w tym bilety lotnicze i nagrody pieniężne. A to nie wszystko. Wybranych laureatów konkursu, narodowy przewoźnik zaprosi na 3-miesięczny staż pod skrzydłami LOT-u.
3. Edycja Konkursu wystartowała
Po sukcesie poprzednich edycji, Polskie Linie Lotnicze LOT już po raz trzeci wybiorą autorów najlepszych prac dyplomowych w zakresie lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo. Konkurs skierowany jest do absolwentów studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych uczelni publicznych i niepublicznych z całej Polski, którzy ukończyli studia w roku akademickim 2022/2023 r. oraz w 2023/2024 r. i obronili pracę dyplomową w terminie od 30 września 2022 do 30 września 2024 r. Obszarem tematycznym prac dyplomowych w ramach konkursu jest Współczesna linia lotnicza: wyzwania, perspektywy, rozwój z punktu widzenia operacyjnego, handlowego, finansowego oraz w zakresie ESG. Obronione prace wraz z kompletem dokumentów należy przesłać drogą mailową na adres: student@lot.pl do 15 października 2024 roku.
Regulamin oraz szczegóły konkursu dostępne są na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/konkurs.
Branża lotnicza nieustannie napędzana jest innowacjami, dlatego tak ważna jest dla nas współpraca ze środowiskiem akademickim, aby rozwijać pomysły i przekładać je na realne rozwiązania. Cieszę się, że możemy ogłosić już trzecią edycję konkursu. To inicjatywa, która nie tylko wspiera młode talenty w poszerzaniu swojej wiedzy w zakresie lotnictwa, ale także zachęca do odkrywania rozwiązań kształtujących przyszłość tej dynamicznej branży. W PLL LOT szczególnie stawiamy na rozwój i współpracę z najlepszymi na rynku, dlatego czekamy na inspirujące prace i przełomowe pomysły. Serdecznie zapraszam i jednocześnie zachęcam młodych absolwentów do udziału w tym niezwykle ekscytującym wyzwaniu - mówi Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.
Kapituła i kryteria oceny
Do składu Kapituły Konkursowej trzeciej edycji konkursu należą przedstawiciele: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechniki Białostockiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Uczelni Łazarskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Bankowej oraz przedstawiciele PLL LOT.
Eksperci będą oceniać poziom prac konkursowych m.in. pod kątem:
- oryginalności oraz stopnia trudności podejmowanej tematyki,
- zbieżności treści z tematyką lotniczą,
- trafności i poprawności zastosowanych metod badawczych,
- aktualności podejmowanej tematyki,
- możliwości zastosowania wyników pracy w praktyce biznesowej.
Nie czekaj, zgłoś się już dziś i leć wysoko pod skrzydłami LOT-u. Sprawdź szczegóły na stronie https://www.lot.com/pl/pl/konkurs i wyślij swoje zgłoszenie na adres: student@lot.pl.
Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.
Źródło informacji: PLL LOT
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 01.12.2023, 13:58 |
Źródło informacji | PLL LOT |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE