Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o lotnictwie wśród uczelni wyższych oraz zachęcanie młodych absolwentów do łączenia swojej pasji z naukowym podejściem.
- Konkurs jest autorską inicjatywą PLL LOT w ramach bliskiej współpracy ze środowiskiem akademickim w Polsce.
Pasjonujesz się lotnictwem i piszesz pracę dyplomową w zakresie lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo? Zgłoś się już dzisiaj do 3. edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową.
Inicjatywa jest skierowana do studentów i absolwentów, której pomysłodawcą i autorem jest narodowy przewoźnik. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o lotnictwie wśród uczelni wyższych oraz zachęcanie młodych absolwentów do łączenia swojej pasji z naukowym podejściem. Na wyróżnionych czeka wiele atrakcyjnych nagród - w tym bilety lotnicze i nagrody pieniężne. A to nie wszystko. Wybranych laureatów konkursu, narodowy przewoźnik zaprosi na 3-miesięczny staż pod skrzydłami LOT-u.
3. Edycja Konkursu wystartowała
Po sukcesie poprzednich edycji, Polskie Linie Lotnicze LOT już po raz trzeci wybiorą autorów najlepszych prac dyplomowych w zakresie lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo. Konkurs skierowany jest do absolwentów studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych uczelni publicznych i niepublicznych z całej Polski, którzy ukończyli studia w roku akademickim 2022/2023 r. oraz w 2023/2024 r. i obronili pracę dyplomową w terminie od 30 września 2022 do 30 września 2024 r. Obszarem tematycznym prac dyplomowych w ramach konkursu jest Współczesna linia lotnicza: wyzwania, perspektywy, rozwój z punktu widzenia operacyjnego, handlowego, finansowego oraz w zakresie ESG. Obronione prace wraz z kompletem dokumentów należy przesłać drogą mailową na adres: student@lot.pl do 15 października 2024 roku.
Regulamin oraz szczegóły konkursu dostępne są na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/konkurs.
Branża lotnicza nieustannie napędzana jest innowacjami, dlatego tak ważna jest dla nas współpraca ze środowiskiem akademickim, aby rozwijać pomysły i przekładać je na realne rozwiązania. Cieszę się, że możemy ogłosić już trzecią edycję konkursu. To inicjatywa, która nie tylko wspiera młode talenty w poszerzaniu swojej wiedzy w zakresie lotnictwa, ale także zachęca do odkrywania rozwiązań kształtujących przyszłość tej dynamicznej branży. W PLL LOT szczególnie stawiamy na rozwój i współpracę z najlepszymi na rynku, dlatego czekamy na inspirujące prace i przełomowe pomysły. Serdecznie zapraszam i jednocześnie zachęcam młodych absolwentów do udziału w tym niezwykle ekscytującym wyzwaniu - mówi Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.
Kapituła i kryteria oceny
Do składu Kapituły Konkursowej trzeciej edycji konkursu należą przedstawiciele: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechniki Białostockiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Uczelni Łazarskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Bankowej oraz przedstawiciele PLL LOT.
Eksperci będą oceniać poziom prac konkursowych m.in. pod kątem:
- oryginalności oraz stopnia trudności podejmowanej tematyki,
- zbieżności treści z tematyką lotniczą,
- trafności i poprawności zastosowanych metod badawczych,
- aktualności podejmowanej tematyki,
- możliwości zastosowania wyników pracy w praktyce biznesowej.
Nie czekaj, zgłoś się już dziś i leć wysoko pod skrzydłami LOT-u. Sprawdź szczegóły na stronie https://www.lot.com/pl/pl/konkurs i wyślij swoje zgłoszenie na adres: student@lot.pl.
Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.
Źródło informacji: PLL LOT
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 01.12.2023, 13:58 |
Źródło informacji | PLL LOT |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
„Dekarbonizacja - dlaczego ty, dlaczego teraz?”. 5. edycja międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit
Organizatorzy zapraszają 7 października 2024 w ICE Kraków przy ul. Konopnickiej 17 na 5. edycję międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit, którego hasłem przewodnim jest tym razem dekarbonizacja.- 04.10.2024, 15:50
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Carbon Footprint Foundation
-
Image
Debata prezesów na EKF Ubezpieczenia: nowe pokolenia klientów wymuszają zmianę naszych strategii biznesowych PAP
„Rynek ubezpieczeniowy przechodzi obecnie głęboką transformację pod wpływem klientów - zwłaszcza tych najmłodszych, którzy oczekują, że będziemy funkcjonować w sposób przypominający popularne platformy streamingowe. Nasze oferty i relacje z konsumentami mają być jasne, kompleksowe, intuicyjne. W związku z tym dotychczasowe modele biznesowe firm ubezpieczeniowych będą podlegały daleko idącym zmianom i modyfikacjom” - przekonywał Paweł Kacprzyk, prezes zarządu, Nationale-Nederlanden TU na Życie S.A.- 04.10.2024, 15:15
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Dla Grupy ORLEN wodór to ważny element w procesie dekarbonizacji PAP
Rola wodoru wydaje się być coraz ważniejsza w dekarbonizacji przemysłu, ciepłownictwa i zwiększeniu niezależności energetycznej Polski. „Wodór zostanie zastosowany tam, gdzie przyniesie najlepszy efekt ekologiczny, jak i biznesowy. Sektor, który ma największy potencjał to przemysł” - stwierdził Grzegorz Jóźwiak z Grupy ORLEN podczas debaty w ramach katowickiej konferencji Energy Days 2024.- 04.10.2024, 13:01
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom