Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Inicjatywa podjęta przez Polską Izbę Rozwoju Elektromobilności wpisuje się w działania mające na celu promocję elektromobilności na skalę światową. Potrzebujemy zdecydowanego głosu i działań, aby promować elektromobilność, dlatego z dużym entuzjazmem włączyłem się w inicjatywę The eMobi Road to COP26. Jako resort klimatu i środowiska chcemy, aby każdy wiedział czym jest elektromobilność i jakie daje nam benefity. Zerowa emisja, lepszy komfort jazdy, niższa emisja hałasu, to nasza przyszłość” - powiedział podczas spotkania inauguracyjnego Michał Kurtyka, prezydent COP24.
The eMobi Road to COP26 to inicjatywa, której celem jest podkreślenie roli elektromobilności w dekarbonizację sektora transportu jako skutecznej technologii do osiągnięcia celów klimatycznych. To także ponad 10000 km do przejechania samochodami elektrycznymi pomiędzy miastami goszczącymi COP: Warszawa - Katowice - Glasgow oraz Rzym jako partnera tegorocznej konferencji klimatycznej. Trasa obejmuje europejskie stolice jak: Praga, Wiedeń, Bratysława, Budapeszt, Lubljana, Rzym, Berlin, Bruksela i Londyn.
„Podczas realizacji projektu spotkaliśmy się z przedstawicielami państw, ambasad, firm i organizacji, które poparły naszą ideę i podpisały petycję, m.in. Ministerstwo Klimatu i Środowiska Polski, Ministerstwo Środowiska Republiki Słowackiej, Federalne Ministerstwo Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Nuklearnego, Enel X, Ekoenergetyka - Polska. W Watykanie mieliśmy okazję spotkać się z Papieżem Franciszkiem, który również poparł naszą inicjatywę” - mówi Krzysztof Burda, prezes Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności.
„Poprzez realizację projektu chcieliśmy również zwrócić uwagę na wkład Polski w transformację klimatyczną, która została wypracowana podczas konferencji klimatycznej COP24 w Katowicach. Driving Change Together oraz deklaracje Just Transition and Solidarity” - wyjaśnia Marcin Nowak z Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności.
Driving Change Together
Deklaracja DRIVING CHANGE TOGETHER to wspólna inicjatywa Polski i Wielkiej Brytanii, która zwraca uwagę na rolę zeroemisyjnego transportu w procesie transformacji sektora transportu, aby osiągnąć cele klimatyczne i budować lepszą przyszłość.
Just Transition and Solidarity
Just Transition and Solidarity - to jeden z efektów COP24 - sprawiedliwa transformacja regionów, które w wyniku dekarbonizacji sektora energetycznego będą przechodzić głębokie zamiany, to również rola elektromobilności jako koła zamachowego dla zmian gospodarki w regionach.
„Podczas trwania projektu zbieraliśmy podpisy reprezentantów krajów, miast i regionów, organizacji pozarządowych, mediów a także innych osób, które poparły ideę ustanowienia Światowego Dnia Elektromobilności przez ONZ. Petycję można wciąż podpisać online na stronie naszej Izby” - dodaje Marcin Nowak z Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności.
COP 26
W czasie COP26 przedstawiciele Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności uczestniczyli w spotkaniach i rozmowach z przedstawicielami innych organizacji zajmujących się zrównoważonym transportem i szeroko rozumianą ochroną klimatu.
„Mieliśmy okazję do rozmów z przedstawicielami NGO’sów, organizacji młodzieżowych, firm i przedstawicielami high level segment, którzy bardzo popierają naszą inicjatywę. Mam nadzieję, że nasza deklaracja przekazana na ręce przedstawicieli UNFCCC sprawi, że już w przyszłym roku, 25 września, będziemy mogli świętować Światowy Dzień Elektromobilności” - dodaje Justyna Saniuk, z Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności
Inicjatywa The eMobi Road to COP26 została objęta Patronatem Honorowym Ministra Klimatu i Środowiska, Ministra Infrastruktury oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
O PIRE
Polska Izba Rozwoju Elektromobilności to niezależna organizacja pozarządowa, której głównym celem jest budowanie realnej elektromobilności m.in. w jednostkach samorządu terytorialnego, poprzez realizację programu E-mobility now! - czyli stwarzanie odpowiednich warunków, zwiększanie świadomości edukację oraz wykorzystanie potencjału gospodarczego nowego sektora. Organizacja jest ambasadorem polskiej inicjatywy Driving Change Together. Izba jest także liderem projektu Europejskiego Centrum Elektromobilności w Zielonej Górze.
Źródło informacji: Polska Izba Rozwoju Elektromobilności
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.11.2021, 15:44 |
Źródło informacji | Polska Izba Rozwoju Elektromobilności |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu