Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Branża transportowa jest obecnie wizytówką polskiej gospodarki. Ekologiczne, nowoczesne pojazdy, świetnie wyszkoleni kierowcy, nowoczesne centra logistyczne, wysokie standardy usług i pracy to tylko niektóre z elementów, które decydują o tym, że jesteśmy liderami europejskiego rynku przewozów międzynarodowych. Jednak nie zawsze tak było, branża włożyła ogrom pracy, aby przez niespełna trzydzieści lat osiągnąć tę pozycję. Warto dodać, że lata największego rozwoju związane są ze wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Dlatego też organizacja pracodawców Transport i Logistyka Polska postanowiła stworzyć krótki klip pokazujący jak zmieniła się branża przez minione lata.
„Polscy przewoźnicy wykonują dzisiaj ponad 25% wszystkich europejskich przewozów drogowych. O ile kiedyś o wyborze polskiego przewoźnika decydowała wyłącznie niższa cena, to obecnie jesteśmy wybierani przez kontrahentów ze względu na jakość świadczonych usług oraz bezpieczeństwo powierzonych towarów. Tę pozycję zawdzięczamy wyłącznie ciężkiej pracy. Dzięki naszym firmom możliwy jest tak dynamicznie rozwijający się eksport i cała wymiana towarowa Polski z Europą. Niekiedy jednak spotykamy się z krzywdzącymi opiniami na nasz temat, a opinię publiczną kształtują nie mające związku z rzeczywistością mity. Dlatego warto pokazać jacy naprawdę jesteśmy oraz że możemy stanowić powód do dumy” - mówi Maciej Wroński, prezes związku pracodawców Transport i Logistyka Polska.
TLP chce pokazać zarówno w polskiej, jak i zagranicznej opinii publicznej prawdziwy pozytywny wizerunek polskiego transportu drogowego. Dlatego też w najbliższych dniach pojawią się kolejne produkcje tej organizacji. Materiał został w całości zrealizowany w Polsce przy udziale polskich firm transportowych. Odpowiedzialną za realizacje projektu jest Beata Gorczyca (TLP) w współpracy z Grupą Filmową Motion Pikczer.
Przekonajcie się państwo na własne oczy jak długą drogę pokonała polska branża transportowa: https://youtu.be/acokPvgfS-E.
Transport i Logistyka Polska to organizacja pracodawców utworzona w 2014 roku. Wśród założycieli było 14 firm transportowo-logistycznych będących poważnymi pracodawcami z punktu widzenia rynku pracy. Każda z nich zatrudnia po kilkuset pracowników i jest liczącym się graczem na rynku TSL. Aktualnie TLP to ponad 70 członków, zatrudniających łącznie ponad 38 tysięcy pracowników. Należą do nas najlepsze firmy branży TSL oraz firmy działające na rzecz branży przewozowej. TLP jest członkiem Konfederacji Lewiatan oraz The Global Compact.
Więcej na: www.tlp.org.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.01.2018, 10:33 |
Źródło informacji | TLP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom