Newsletter

Polskie Linie Lotnicze LOT ponownie połączą Warszawę z francuskim Lyonem

11.07.2024, 09:22aktualizacja: 11.07.2024, 09:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PLL LOT
PLL LOT
  • Polskie Linie Lotnicze LOT przywracają do regularnej siatki francuski Lyon.
  • Połączenie startuje 30 września br. i będzie realizowane 6 dni w tygodniu.
  • Od uruchomienia rejsów PLL LOT będą jedynym przewoźnikiem, który zaoferuje pasażerom bezpośrednie połączenie z lotniska Chopina w Warszawie do stolicy regionu Owernia-Rodan-Alpy.

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłaszają powrót połączenia Warszawa - Lyon. Nowa trasa narodowego przewoźnika wystartuje już 30 września i będzie realizowana sześć razy w tygodniu - od poniedziałku do piątku oraz w niedziele, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. W poniedziałki, wtorki i czwartki rejs LO345 wystartuje z Warszawy o godzinie 8:10, a rejs powrotny LO346 wyleci z Lyonu o 11:20. Z kolei w środy, piątki i niedziele rejs LO347 wyruszy z Warszawy o godzinie 16:00, a rejs LO348 z lotniska Lyon-Saint-Exupéry wystartuje o 19:10. Pasażerowie będą podróżować samolotami typu Embraer 195, a czas lotu na tej trasie wyniesie około 2 godzin i 20 minut. Lyon to kolejny kierunek w siatce połączeń narodowego przewoźnika wynikający ze strategii na lata 2024-2028.

„Wznowienie trasy Warszawa-Lyon to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na bezpośrednie połączenia między Polską a środkowo-wschodnią częścią Francji. Lyon, będący dynamicznym centrum ekonomicznym kraju, jest bez wątpienia atrakcyjnym kierunkiem dla rozwoju biznesu. Ze względu na wyjątkową historię, niezwykłe zabytki kulturalne i dziedzictwo kinematografii, miasto ma wiele do zaoferowania odwiedzającym je turystom. Bezpośrednie loty do Lyonu to także świetna propozycja dla pasjonatów sportów zimowych - z lotniska Lyon-Saint-Exupéry w 2,5 godziny dotrą w rejon przepięknych tras narciarskich w alpejskich Trzech Dolinach” - mówi Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Lyon - miasto wynalazców kina i światowa stolica gastronomii

Miasto ma bogatą historię sięgającą czasów starożytnych, a jego historyczne centrum, zwane Starym Lyonem (Vieux Lyon), zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tam dobrze zachowane renesansowe kamienice, wąskie uliczki oraz liczne zabytki, takie jak Katedra św. Jana Chrzciciela i Bazylika Notre-Dame de Fourvière, z której rozciąga się panoramiczny widok na całe miasto. Lyon jest również znany jako światowa stolica gastronomii. Słynie z licznych restauracji, zarówno luksusowych, jak i tradycyjnych, gdzie można skosztować lokalnych specjałów.

Kultura i sztuka odgrywają ważną rolę w życiu miasta. Lyon jest siedzibą wielu muzeów, teatrów i galerii sztuki. Do najważniejszych muzeów należy Muzeum Sztuk Pięknych (Musée des Beaux-Arts), jedno z najważniejszych muzeów sztuki we Francji oraz Muzeum Lumière, poświęcone wynalazcom kina, braciom Lumière. Miasto jest również znane ze swoich festiwali, w tym z Fête des Lumières, czyli Święta Świateł, które odbywa się co roku w grudniu i przyciąga miliony turystów z całego świata. Lyon, z bogatym dziedzictwem kulturowym, kulinarnym i historycznym, jest jednym z najważniejszych i najpiękniejszych miast Francji.

Bilety na połączenia z Warszawy do Lyonu są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym na stronie lot.com, w LOT Contact Center i w biurach LOT Travel od 10 lipca 2024 r.

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.

Źródło informacji: PLL LOT

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 11.07.2024, 09:22
Źródło informacji PLL LOT
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ