Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Höttges pokazał produkt Efento jako przykład modelowej współpracy pomiędzy operatorem sieci komórkowych a start-upami we wdrażaniu nowych technologii.
Nadchodzą ogromne zmiany w przemyśle
Okres w jaki wkracza światowy przemysł określany jest jako „czwarta rewolucja” lub „Przemysł 4.0.” - po wieku: pary, elektryczności i komputerów nadchodzi era Internetu Rzeczy, przetwarzania danych w chmurze i mobilności. Dla wielu firm może być to znakomity okres do ekspansji. Szczególną rolę w technologiach „Przemysłu 4.0” odegra technika sensorowa.
Monitorowanie wszelkich procesów, z możliwością nadzoru poprzez urządzenia mobilne i analizą w „chmurze” pozwoli łatwo nadzorować obiekty rozproszone i przemieszczające się.
Odchodzą w przeszłość urządzenia, w których obsługa wymaga nadzoru setek wyświetlaczy, a zgromadzone dane musiały być poddane żmudnej analizie.
Nowoczesne rozwiązania informują użytkowników o problemach (np. osiągnięciu niebezpiecznego poziomu temperatury), a na podstawie zgromadzonych danych pomagają podejmować decyzje. Właśnie takie rozwiązania proponuje swoim klientom Efento.
NB-IoT - przyszłość techniki sensorowej
Przełomem we wdrażaniu Internetu Rzeczy będzie uruchomienie ogólnoświatowych sieci NB-IoT (ang. Narrow Band Internet of Things), przeznaczonych między innymi do transmisji danych sensorowych.
Powstanie nowa ogólnoświatowa sieć, w której sensory będą łączyły się wprost z „chmurą”, docelowo będzie ona kilkakrotnie większa niż obecny Internet. Szacuje się, że w ciągu kilku lat zostanie do niej przyłączonych około 50 miliardów sensorów.
Konsorcjum w skład, którego wchodzą między innymi T-mobile, Vodafone czy Huawei planuje jeszcze w tym roku uruchomić usługi komercyjne.
Krakowska firma Efento jako jedna z około 20 firm w Europie została zaproszona do programu przygotowania urządzeń do tej technologii.
O Efento
Efento to polski start-up zajmujący się popularną w ostatnich latach dziedziną - Internetem Rzeczy. Firma produkuje systemy nadzoru temperatury, które zostały wdrożone u ponad 2000 klientów. Efento eksportuje swoje produkty między innymi do USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Skandynawii.
Firmę założyło dwóch absolwentów krakowskiej AGH: fizyk Piotr Szydłowski i automatyk Karol Zaręba. W skład obecnego zespołu wchodzą programiści i konstruktorzy, z których większość nie przekroczyła 35. roku życia.
Efento projektuje elektronikę, przygotowuje oprogramowanie sensorów, aplikacje mobilne oraz oprogramowanie „chmury”.
Obecnie, na rynku europejskim, nie ma podobnych do Efento bezprzewodowych rejestratorów temperatury współpracujących z różnymi aplikacjami, dających użytkownikom końcowym możliwość wyboru i realizacji wielu branżowych wymagań.
Więcej informacji: www.getefento.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.06.2017, 16:25 |
Źródło informacji | Efento |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu