Newsletter

Prezes Fakro w Karpaczu: sektor budowlany odczuwa już skutki kryzysu gospodarczego

07.09.2022, 10:57aktualizacja: 07.09.2022, 11:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP MediaRoom - kadr z filmu
Fot. PAP MediaRoom - kadr z filmu
Sektor budowlany dotkliwie odczuwa skutki kryzysu gospodarczego. Widzimy spadek zamówień, spadek aktywności klientów - powiedział na Forum Ekonomicznym w Karpaczu Paweł Dziekoński, wiceprezes zarządu producenta stolarki budowlanej FAKRO.

Według niego spadek zamówień spowodowany jest wysokimi cenami, ale i rosnącymi kosztami kredytów. Między innymi ze względu na rosnące stopy procentowe dostępność pożyczek jest bardzo ograniczona.

„Na pewno branża potrzebuje impulsu, klienci muszą wrócić na rynek, muszą poczuć, że warto zaryzykować względem swojej przyszłości i realizować swoje marzenia o własnym domu” - mówił Paweł Dziekoński.

Zwrócił też uwagę na fakt, iż na skutek wojny na Ukrainie polskie firmy są dzisiaj osłabione, a cały czas muszą konkurować z przedsiębiorstwami zagranicznymi. „Liczymy na zrozumienie rządu, zarówno w kwestii ekonomicznych mechanizmów rozwoju polskich firm, jak również uwarunkowań prawnych: ochrony konkurencji, uczciwych reguł konkurowania na terenie Polski oraz całej Unii Europejskiej” - mówił wiceprezes FAKRO.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 07.09.2022, 10:57
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ