Newsletter

Biznes i finanse

Prezesi i studenci z całej Europy spotykają się w Warszawie w ramach międzynarodowego programu mentoringowego EmpowerPL

13.09.2019, 12:31aktualizacja: 13.09.2019, 12:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Program EmpowerPL (3)
Program EmpowerPL (3)
Profesor Adam Daniel Rotfeld, były dyrektor Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI) w Sztokholmie, badacz stosunków międzynarodowych i były Minister Spraw Zagranicznych, gościem specjalnym uroczystości kończącej międzynarodowy program mentoringowy EmpowerPL, która odbędzie się 16 września w Warszawie.

Profesor Adam Daniel Rotfeld będzie gościem specjalnym uroczystości, która odbędzie się w poniedziałek, 16 września, w Warszawie. Wezmą w niej udział przedsiębiorcy, prezesi i menadżerowie czołowych firm i instytucji naukowych, mentorzy programu EmpowerPL. Spotkają się z młodymi Polakami, którzy na uroczystość zjeżdżają się z najlepszych uczelni w kraju i całej Europie, takich jak Oxford, Cambridge, Imperial College London, Science Po czy warszawska Szkoła Główna Handlowa. Przez ostatni rok każdy ze studentów znajdował się pod opieką jednego z przeszło 100 mentorów.

Do programu wybrani zostali studenci, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w nauce, aktywnością zawodową oraz społeczną. Są wśród nich przyszli data scientists, matematycy i informatycy, finansiści, lekarze i inżynierowie. Wielu angażuje się w działalność stowarzyszeń studenckich, przygotowuje młodszych kolegów – licealistów – którzy również chcą spróbować sił na zagranicznych uczelniach i organizuje konferencje jak Poland 2.0 Summit czy Paris Polish Forum, gdzie studenci mają szansę spotkać się z pracodawcami z Polski. Mają też na koncie pierwsze sukcesy zawodowe i naukowe: budują roboty, uczestniczą w badaniach klinicznych i publikują artykuły naukowe.

„EmpowerPL to dla nas kolejny krok” – mówi Franciszek Hutten-Czapski, Chairman Boston Consulting Group, firmy, która była pomysłodawcą programu mentoringowego. Podkreśla, że BCG od lat prowadzi inicjatywy, których celem jest łączenie młodych Polaków, którzy studiują na najlepszych światowych uczelniach, z szefami najbardziej prężnych i ambitnych firm działających w naszym kraju. „Polska powinna umacniać swoją pozycję wśród najbardziej dynamicznych gospodarek świata i poprawiać jakość życia. Wszyscy znamy recepty na osiągnięcie tych celów: wzrost inwestycji, zwiększanie efektywności i innowacyjności naszych firm, tworzenie przyjaznego środowiska biznesowego. Tak wygląda teoria. Żeby ją przekuć na praktykę, potrzebujemy światowej klasy specjalistów, którzy będą chcieli pracować właśnie tutaj. EmpowerPL to jest przekuwanie teorii w działanie” – mówi Franciszek Hutten-Czapski.

Z badania przeprowadzonego przed rozpoczęciem programu mentoringowego wynikało, że ok. 40 spośród 100 uczestniczących w nim studentów zamierzało po zakończeniu nauki wrócić i pracować w Polsce. Kontakt z Mentorami EmpowerPL sprawił, że kolejni zaczęli brać pod uwagę taką możliwość. Tak jest w przypadku Piotra Mieszalo, który studiuje inżynierię przemysłową i zarządzanie na Politechnice w Kopenhadze i chce zajmować się automatyzacją procesów w przedsiębiorstwach. „Dzięki EmpowerPL zacząłem brać pod uwagę możliwość pracy w Polsce, chociaż wcześniej nad taką opcją nawet się nie zastanawiałem. Spotkania z mentorem uświadomiły mi, że Polska stała się atrakcyjnym miejscem do pracy i że jako absolwent zagranicznego uniwersytetu mogę być wartościową osobą np. dla firm polsko-skandynawskich” – mówi.

„Wielu z nas zastanawia się nad tym, czy zostać za granicą czy przyjechać do Polski, a kontakt z osobami, które osiągnęły takie sukcesy jak mentorzy EmpowerPL, buduje obraz kraju, do którego chce się wracać” – mówi Jakub Łabuń, absolwent ekonomii na Oxfordzie. W ubiegłym roku mentorem Jakuba był Wojciech Sobieraj, założyciel Alior Banku. Obecnie Jakub jest konsultantem w Warszawie.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.09.2019, 12:31
Źródło informacji Program EmpowerPL
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ