Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Profesor Adam Daniel Rotfeld będzie gościem specjalnym uroczystości, która odbędzie się w poniedziałek, 16 września, w Warszawie. Wezmą w niej udział przedsiębiorcy, prezesi i menadżerowie czołowych firm i instytucji naukowych, mentorzy programu EmpowerPL. Spotkają się z młodymi Polakami, którzy na uroczystość zjeżdżają się z najlepszych uczelni w kraju i całej Europie, takich jak Oxford, Cambridge, Imperial College London, Science Po czy warszawska Szkoła Główna Handlowa. Przez ostatni rok każdy ze studentów znajdował się pod opieką jednego z przeszło 100 mentorów.
Do programu wybrani zostali studenci, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w nauce, aktywnością zawodową oraz społeczną. Są wśród nich przyszli data scientists, matematycy i informatycy, finansiści, lekarze i inżynierowie. Wielu angażuje się w działalność stowarzyszeń studenckich, przygotowuje młodszych kolegów – licealistów – którzy również chcą spróbować sił na zagranicznych uczelniach i organizuje konferencje jak Poland 2.0 Summit czy Paris Polish Forum, gdzie studenci mają szansę spotkać się z pracodawcami z Polski. Mają też na koncie pierwsze sukcesy zawodowe i naukowe: budują roboty, uczestniczą w badaniach klinicznych i publikują artykuły naukowe.
„EmpowerPL to dla nas kolejny krok” – mówi Franciszek Hutten-Czapski, Chairman Boston Consulting Group, firmy, która była pomysłodawcą programu mentoringowego. Podkreśla, że BCG od lat prowadzi inicjatywy, których celem jest łączenie młodych Polaków, którzy studiują na najlepszych światowych uczelniach, z szefami najbardziej prężnych i ambitnych firm działających w naszym kraju. „Polska powinna umacniać swoją pozycję wśród najbardziej dynamicznych gospodarek świata i poprawiać jakość życia. Wszyscy znamy recepty na osiągnięcie tych celów: wzrost inwestycji, zwiększanie efektywności i innowacyjności naszych firm, tworzenie przyjaznego środowiska biznesowego. Tak wygląda teoria. Żeby ją przekuć na praktykę, potrzebujemy światowej klasy specjalistów, którzy będą chcieli pracować właśnie tutaj. EmpowerPL to jest przekuwanie teorii w działanie” – mówi Franciszek Hutten-Czapski.
Z badania przeprowadzonego przed rozpoczęciem programu mentoringowego wynikało, że ok. 40 spośród 100 uczestniczących w nim studentów zamierzało po zakończeniu nauki wrócić i pracować w Polsce. Kontakt z Mentorami EmpowerPL sprawił, że kolejni zaczęli brać pod uwagę taką możliwość. Tak jest w przypadku Piotra Mieszalo, który studiuje inżynierię przemysłową i zarządzanie na Politechnice w Kopenhadze i chce zajmować się automatyzacją procesów w przedsiębiorstwach. „Dzięki EmpowerPL zacząłem brać pod uwagę możliwość pracy w Polsce, chociaż wcześniej nad taką opcją nawet się nie zastanawiałem. Spotkania z mentorem uświadomiły mi, że Polska stała się atrakcyjnym miejscem do pracy i że jako absolwent zagranicznego uniwersytetu mogę być wartościową osobą np. dla firm polsko-skandynawskich” – mówi.
„Wielu z nas zastanawia się nad tym, czy zostać za granicą czy przyjechać do Polski, a kontakt z osobami, które osiągnęły takie sukcesy jak mentorzy EmpowerPL, buduje obraz kraju, do którego chce się wracać” – mówi Jakub Łabuń, absolwent ekonomii na Oxfordzie. W ubiegłym roku mentorem Jakuba był Wojciech Sobieraj, założyciel Alior Banku. Obecnie Jakub jest konsultantem w Warszawie.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 13.09.2019, 12:31 |
Źródło informacji | Program EmpowerPL |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
W cieniu konfliktu: jak młode pokolenie Libanu walczy o swoją przyszłość
Liban już kolejny rok z rzędu pogrążony jest w wielowymiarowym kryzysie. Zapaść gospodarcza, napięta sytuacja polityczna i - obecnie zawieszona - wojna na terytorium kraju powodują, że coraz więcej jego mieszkańców żyje w skrajnym ubóstwie. Szczególnie zagrożone są osoby młode - to właśnie je wspiera Polska Akcja Humanitarna.- 23.12.2024, 16:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Polska Akcja Humanitarna
-
Image
Firma Yutong Bus dostarczyła do Ameryki Łacińskiej już 500 szt. nowego modelu vana – V6
- 23.12.2024, 14:06
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Bezpieczeństwo jest największym luksusem - światowa premiera flagowego modelu Chery TIGGO 9
- 23.12.2024, 13:14
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire