Pobierz materiał i Publikuj za darmo
PROJPRZEM S.A. z siedzibą w Bydgoszczy (dalej Spółka) informuje, że otrzymała w dniu 30.12.2016r. pismo Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (dalej KNF) zgodnie, z którym w związku ze sporządzeniem sprawozdań finansowych za I półrocze 2016 roku oraz Stanowiskami Zarządu i Opiniami Rady Nadzorczej Spółki w sprawie zastrzeżeń wyrażonych przez podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych - Ernst & Young Audyt Polska Sp. k. (dalej biegły rewident) zalecono przy sporządzaniu następnych sprawozdań finansowych, aby m.in.:
1) uwzględniono przy wycenie wartości godziwej nieruchomości inwestycyjnej będącej przedmiotem zastrzeżenia w raportach z przeglądu skróconego skonsolidowanego sprawozdania finansowego i skróconego sprawozdania finansowego Spółki za I półrocze roku 2016 wymogów par. 40 MSR 40" Nieruchomości inwestycyjne", który stanowi że, "przy ustalaniu wartości godziwej nieruchomości inwestycyjnej zgodnie z MSSF 13 jednostka gwarantuje, że wartość godziwa odzwierciedla między innymi wysokość przychodów z czynszów z aktualnych umów leasingu, jak również inne założenia, które uczestnicy rynku przyjęliby przy wycenie nieruchomości inwestycyjnej w aktualnych warunkach rynkowych".
Zarząd Spółki podziela pogląd wyrażony w zaleceniu KNF i zastrzeżenia biegłego rewidenta odnośnie metodologii wyceny nieruchomości inwestycyjnych. W celu dostosowania się do zastrzeżeń biegłego rewidenta Zarząd zlecił ponowne wykonanie wycen wszystkich nieruchomości inwestycyjnych Spółki. Jednocześnie Zarząd informuje, że w grudniu ub.r. dokonano sprzedaży jednej z nieruchomości inwestycyjnych tj. nieruchomości w Nowej Soli za łączną cenę 3.075 tys. PLN brutto tj. powyżej wartości bilansowej nieruchomości.
2) dokonano oceny prawidłowości ujęcia spornej należności dot. rozliczeń z tytułu realizacji jednego z kontraktów budowlanych, dokonanie oceny zasadności utworzenia rezerwy, w świetle wymogów MSR, w tym MSR 37 "rezerwy, zobowiązania, i aktywa warunkowe" oraz odpowiednio oceny na koniec każdego okresu sprawozdawczego, czy istnieją obiektywne dowody utraty wartości ww spornych należności oraz odpowiednio dokonanie odpisu aktualizacyjnego zgodnie z par. 58, 59 i 63 MSR 39"Instrumenty finansowe, ujmowanie i wycena".
Zarząd Spółki w wyniku analizy ww pisma KNF i analizy sytuacji w Spółce informuje, że podziela pogląd biegłego rewidenta co do konieczności dokonania odpisu aktualizacyjnego. Tym samym Zarząd zamierza zastosować zalecenia KNF w przyszłych sprawozdaniach finansowych dokonując rezerw i/lub odpisów aktualizacyjnych dotyczących przedmiotowego kontaktu, których szacowana wartość może wynieść ok. 4 mln. PLN. Jednocześnie Zarząd informuje, że prowadzone są negocjacje z kontrahentem, z którym Spółka miała zawarty kontrakt budowlany, na który wskazał KNF w ww piśmie, w celu rozwiązania sporu w sposób możliwie najkorzystniejszy dla Spółki mając na uwadze dotychczasowe relacje Spółki z tym kontrahentem.
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 05.01.2017, 16:20 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |