Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd Pepees S.A. (dalej "Pepees" albo "Spółka") przekazuje do publicznej wiadomości informację, której upublicznienie zostało opóźnione na podstawie art. 17 ust. 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE ("Rozporządzenie MAR"), tj. informuje, iż Spółka prowadzi negocjacje z koreańskim koncernem Daesang Corporation ("Deasang") na temat potencjalnej współpracy, w tym przy produkcji modyfikatów skrobi ziemniaczanej. W dniu 5 listopada 2019 r. Spółka przesłała do Deasang projekt listu intencyjnego odnoszącego się do prowadzenia w dobrej wierze rozmów dotyczących współpracy w zakresie produkcji modyfikatów skrobi ziemniaczanej i innych pochodnych skrobi, w tym prowadzenia niezbędnych badań i dokonania stosownych inwestycji.
Deasang jest największym koreańskim producentem produktów spożywczych. Utworzony w 1956 r. od początku ponad 60 letniej historii prowadził działania innowacyjne w biotechnologii, dzięki czemu zbudował zróżnicowany portfel produktów dedykowanych dla różnych producentów żywności i bezpośrednich konsumentów. Daesang działa w następujących segmentach: Podstawowe Produkty Spożywcze (General Food), Skrobia i Słodziki (Starch and Sweetener), Zdrowa Żywność (Healthy Food), Kawa i Produkty Bio (Coffee and Bio). Jest wiodącym producentem modyfikatorów skrobi, w tym skrobi kukurydzianej. Oprócz Korei, Daesang posiada swoje fabryki w Indonezji i Wietnamie oraz przedstawicielstwa handlowe w Europie, Stanach Zjednoczonych, Chinach i na innych rynkach azjatyckich. Daesang jest spółką giełdową notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Seulu.
Nawiązanie współpracy z Daesang ma na celu realizację celów strategicznych Spółki, poszerzenie rynków docelowych i oferty produktowej, w tym modyfikatów, co wpisuje się w przyjętą strategię Grupy Pepees na lata 2019-2024. Z tych względów Spółka uznała informacje o prowadzonych rozmowach za istotne z punktu widzenia inwestorów i kwalifikujące się jako informacja poufna.
Jednocześnie, w ocenie Pepees, w uzasadnionym interesie Spółki leżało opóźnienie publikacji informacji o rozpoczęciu negocjacji, gdyż jej przekazanie mogłoby naruszyć jej prawnie uzasadnione interesy. Zarówno Spółka jak i Daesang są spółkami giełdowymi. Przekazanie informacji o prowadzonych na wczesnym etapie rozmowach przed formalnym potwierdzeniem woli stron i doprecyzowaniem celu rozmów poprzez podpisanie stosownego listu intencyjnego mogłoby spowodować zamieszanie i nieporozumienie wśród inwestorów i innych interesariuszy Spółki, co mogłoby negatywnie wpłynąć na przebieg negocjacji.
W dniu 25 lutego 2020 r. Spółka i Daesang podpisały List Intencyjny, w którym zobowiązały się do kontynuowania w dobrej wierze negocjacji dotyczących współpracy w zakresie produkcji modyfikatów skrobi ziemniaczanej i innych pochodnych skrobi oraz do opracowania i uzgodnienia odpowiedniej dokumentacji. Przedmiotem rozmów będzie również zakres niezbędnych badań i inwestycji. Po podpisaniu Listu Intencyjnego strony przystąpią do jego implementacji.
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 25.02.2020, 13:02 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |