Newsletter

Biznes i finanse

Przedstawiciele środowisk demokratycznych Białorusi na Forum Ekonomicznym 2020

07.09.2020, 12:28aktualizacja: 07.09.2020, 12:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Po wyborach prezydenckich, które przeprowadzono 9 sierpnia, wydarzenia na Białorusi przyciągają uwagę całego świata. Dlatego Forum Ekonomiczne, które od 30 lat porusza najważniejsze tematy o charakterze politycznym, społecznym i gospodarczym Europy Środkowo-Wschodniej, w bieżącym roku część debat poświęci sytuacji bieżącej oraz przyszłości Białorusi. Obrady Forum Ekonomicznego w Karpaczu będą okazją do spotkania czołowych postaci białoruskich środowisk demokratycznych i biznesowych.

W Forum Ekonomicznym udział weźmie Swiatłana Cichanouska. Liderka środowisk demokratycznych Białorusi przyjęła zaproszenie organizatorów - będzie to dla niej pierwsza zagraniczna podróż w roli lidera opozycji. Wśród kilkudziesięciu innych gości z Białorusi na Forum Ekonomicznym będą także m.in. Paweł Łatuszka, Aleksander Dabravolski - członkowie Rady Koordynacyjnej ds. Przekazania Władzy na Białorusi, Aliaksandr Zarembiuk - Białoruski Dom, Dmitrij Nowikow - Europejskie Radio dla Białorusi i Valiantsina Silina.

Wśród prawie 200 tematów paneli dyskusyjnych oraz seminariów, jakie przygotowano na Forum Ekonomiczne, goście z Białorusi wezmą udział w serii debat dedykowanych ich krajowi: „Białoruś - co dalej?”, „Między Europą i Rosją. Przyszłość Białorusi” oraz „Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota?”.

Forum Ekonomiczne odbędzie się w dniach 8 - 10 września 2020 r. w Karpaczu.

http://www.forum-ekonomiczne.pl/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.09.2020, 12:28
Źródło informacji Instytut Studiów Wschodnich
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ