Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SZANGHAJ, 23 marca 2018 r. /PRNewswire/ - Wystawcy z ponad 165 krajów już potwierdzili swoją obecność na pierwszych targach importu China International Import Expo (CIIE), które odbędą się w krajowym centrum konferencyjno-wystawowym w Szanghaju w dniach 5 do 10 listopada 2018 r. Pierwsze targi CIIE mają przyciągnąć ponad 150 000 kupców z Chin i z całego świata.
Powstałe w celu umożliwienia promocji globalnego handlu targi przyciągnęły już ponad 1300 firm ze 120 krajów i regionów, w tym szereg przedsiębiorstw znajdujących się na liście Fortune 500 i wiodących przedsiębiorstw z wszystkich branż. Jak do tej pory firmy azjatyckie odpowiadają 35% wszystkich wystawców, firmy z Europy stanowią 32%, firmy amerykańskie - 16%, 11% firm stanowią przedsiębiorstwa z Oceanii, natomiast przedsiębiorstwa afrykańskie stanowią 6% wystawców.
„Liczba wczesnych rejestracji na pierwsze targi CIIE jest naprawdę duża. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak dużego zainteresowania, którym nasze wydarzenie cieszy się na całym świecie - skomentował Sun Chenghai, zastępca dyrektora głównego biura organizatorów targów CIIE. - W obliczu rosnącego zainteresowania ze strony kupujących wielu wystawców rejestrowało się wielokrotnie, żeby zwiększyć przypisaną im powierzchnię wystawową i zwiększyło przewidziane budżety. Z przyjemnością przywitamy tak wiele świetnych, zagranicznych firm i podejmiemy współpracę w zakresie krzewienia handlu międzynarodowego” - dodał dyrektor.
Wybrane duże firmy, które już potwierdziły swoje uczestnictwo w targach:
- gigant informatyczny Dell zaprezentuje wiodące innowacje i rozwiązania w zakresie luksusowych urządzeń smart;
- Microsoft zaprezentuje najnowsze wyniki pracy działu badań i rozwoju: HoloLens, urządzenie, które pozwala na wyświetlanie efektów 3D z punktu widzenia obserwatora;
- międzynarodowa firma żywieniowa DANONE zaprezentuje mleko w proszku dla niemowląt, luksusową wodę mineralną, produkty żywieniowo-lecznicze oraz ekologiczne produkty konsumentom z Chin w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na produkty wysokiej jakości.
Zgodnie z oficjalnymi statystykami poziom importu do Chin w roku 2017 wyniósł prawie 12,5 bilionów RMB (1,95 bilionów USD), co stanowi wzrost o 18,7% w porównaniu do roku 2016. W ciągu najbliższych pięciu lat kwota ta ma wzrosnąć do aż 8 miliardów USD, ponieważ Chiny, druga na świecie gospodarka i drugi największy importer, wchodzą w kolejne etapy rozwoju.
Wspieranie rozwoju handlu międzynarodowego jest najważniejszym celem dla chińskiego rządu, a targi CIIE są istotnym elementem tej strategii. Wang Yang, członek komitetu stałego biura politycznego komitetu centralnego Komunistycznej Partii Chin podkreślił rolę wydarzenia w przemowie na zakończenie pierwszej w tym roku sesji 13. kongresu krajowego partii. Minister handlu Zhong Shan posilił się metaforą ze świata muzyki podkreślając, że targi CIIE nie są chińskim solo, ale międzynarodowym chórem.
Waga targów CIIE jest także podkreślana przez inne rządy i duże organizacje handlu międzynarodowego. Japońska organizacja handlu zewnętrznego zarezerwowała ponad 10 000 metrów kwadratowych przestrzeni wystawowej, a rada biznesu amerykańsko-chińskiego zarejestrowała się na ponad 2500 metrów kwadratowych. Brazylijski organizator FIESP sprowadzi ze sobą ponad 70 firm. Federacja biznesu w Singapurze, Ministerstwo Handlu w Tajlandii i Indonezyjsko-Chińska Izba Handlowa zarezerwowały po 1000 metrów kwadratowych powierzchni każda. Ponadto prawie 100 firm z 25 najmniej rozwiniętych krajów także potwierdziło swoje uczestnictwo.
Francuski rząd wyśle na wydarzenie wyżej postawionych przedstawicieli i dużą delegację handlową. Rosyjski rząd w uznaniu dla dużej roli odgrywanej przez targi CIIE powołał specjalny komitet koordynacyjny, natomiast niemieckie Ministerstwo Spraw Gospodarczych i Energii zapowiedziało, że Niemcy wezmą aktywny udział w targach CIIE w celu promowania lokalnych produktów i usług.
Pierwsze targi China International Import Expo organizowane są przez Ministerstwo Handlu Chińskiej Republiki Ludowej i ludowy rząd miejski Szanghaju. Wydarzenie wspierane jest przez Światową Organizację Handlu, Konferencję Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju oraz Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.ciie.org/.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/657682/Exhibitor_signing_participation_contract_with_CIIE_Bureau.jpg
Źródło: China International Import Expo
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 26.03.2018, 10:55 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu