Newsletter

PWPW na Kongresie 590

15.11.2018, 10:37aktualizacja: 15.11.2018, 10:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Już po raz drugi Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, bierze udział w Kongresie 590 – forum wymiany idei i doświadczeń polskich specjalistów z zakresu biznesu, nauki polityki i legislacji. W tym roku PWPW na swoim stosiku zaprezentuje się jako narodowy wytwórca dokumentów zabezpieczonych o globalnym zasięgu.

Eksperci z PWPW będą dzielić się swoją wiedzą dotyczącą produkcji dokumentów i druków zabezpieczonych oraz opowiadać o dynamicznie rozwijającej się obecnie działalności eksportowej Wytwórni w Ameryce Łacińskiej i planach zdobycia kolejnych rynków w Afryce i Azji.

Na stoisku PWPW zaprezentowany zostanie m.in. nowy polski paszport, usługa podpisu elektronicznego, ale również dokumenty produkowane dla odbiorców zagranicznych, którzy doceniają jakość produktów i usług PWPW. Banknoty, dokumenty, karty zabezpieczone i systemy IT wytwarzane w PWPW są obecne na całym świecie.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych rozpoczęła działalność w 1919 roku. Od początku swojego istnienia realizuje projekty o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa i jego obywateli. PWPW jest producentem polskich banknotów, dowodów osobistych, paszportów, dokumentów komunikacyjnych, znaczków pocztowych i znaków akcyzy oraz innych dokumentów zabezpieczonych. Oferuje również integrację i wdrażanie systemów informatycznych wspierających procesy wydawania i personalizacji dokumentów tożsamości. Firma systematycznie inwestuje w innowacyjne procesy produkcyjne, nowoczesne rozwiązania oraz kompetencje swoich pracowników.

PWPW jest obecna na wszystkich rynkach świata. Drukuje, m.in., najważniejsze dokumenty dla Litwy, Bangladeszu, Armenii, Gruzji, Turcji i Islandii. Obecnie swoją ekspansję kieruje głównie do Ameryki Łacińskiej i Południowej. Tworzy produkty dedykowane potrzebom konkretnego kraju, stosownie do jego wymagań. Takim przykładem jest opracowane przez Wytwórnię podłoże syntetyczne (papier bawełniany z udziałem włókien syntetycznych), oczekiwane właśnie przez klientów z Ameryki Południowej i Środkowej ze względu na wilgotny klimat.

Bardzo interesującym dla spółki rynkiem jest Afryka i Azja. PWPW otrzymuje stamtąd coraz więcej zapytań i realizuje pierwsze zamówienia, jak np. banknot kolekcjonerski dla Dżibuti w Afryce. Wytwórnia jest coraz bardziej rozpoznawalna na tamtejszych rynkach.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.11.2018, 10:37
Źródło informacji PWPW S.A.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ