Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd Spółki Qumak S.A. (dalej jako "Spółka") informuje, że w dniu dzisiejszym wpłynęło do Spółki postanowienie Sądu Restrukturyzacyjnego - Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie X Wydziału Gospodarczego dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych (dalej "Sąd") z dnia 29 października 2018 roku, w którym Sąd orzekł, że zaproponowane przez Spółkę kryteria wyodrębnienia wierzycieli objętych układem częściowym w przyspieszonym postępowaniu układowym są niezgodne z prawem.
Sąd stanął na stanowisku, że w przypadku, w którym suma wierzytelności spornych Spółki przekracza 15 % sumy wierzytelności Spółki, które uprawniałyby do głosowania nad układem w przypadku układu całościowego (zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt 2 ustawy - Prawo Restrukturyzacyjne jest to próg, którego przekroczenie uniemożliwia otwarcie przyspieszonego postępowania układowego), skonstruowanie kryterium wyodrębnienia wierzycieli do układu częściowego w taki sposób, że suma wierzytelności spornych objętych układem jest niższa niż 15 % sumy wierzytelności objętych układem częściowym, jest niedopuszczalne.
Oznacza to, że zaproponowane przez Spółkę kryterium doboru wierzycieli do układu częściowego nie zostało przez Sąd zatwierdzone, co na chwilę obecną uniemożliwia otwarcie wobec Spółki przyspieszonego postępowania układowego.
Spółka aktualnie rozważa zasadność i podstawy do skorzystania z przysługujących jej środków ochrony prawnej przewidzianych w ustawie Prawo Restrukturyzacyjne względem wydanego przez Sąd postanowienia.
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 05.11.2018, 22:40 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |