Newsletter

Raport roczny Fundacji Carbon Footprint i kluczowe wydarzenia ubiegłego roku oraz wyzwania organizacji sektora NGO z obszaru ślad węglowy, ESG i edukacja klimatyczna

04.03.2024, 09:26aktualizacja: 04.03.2024, 09:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Carbon Footprint
Fundacja Carbon Footprint
Fundacja Carbon Footprint organizacją pożytku publicznego.

W związku z tym, że organizacja w 2023 r. uzyskała status organizacji pożytku publicznego złożyła publiczną deklarację, że za otrzymane 1.5% podatku zbada ślad węglowy 1000 firm i organizacji.

„W 2023 roku CFF została organizacją pożytku publicznego, uzyskując tym samym potencjał korzystania z nowych możliwości. To jednak większa odpowiedzialność, którą bierzemy na siebie, dzięki dojrzałości organizacyjnej, procesowej, strukturalnej i sprawozdawczej. Biznesowy kontekst działalności CFF umożliwia osiąganie wymiernych efektów i gwarantuje sprawczość - wspieramy organizacje w dekarbonizacji poprzez analitykę śladu węglowego, kalkulatory śladu węglowego, certyfikację produktów lub usług oraz inicjatywy edukacyjne. Model biznesowy jest prosty-realizując zlecenia komercyjne, dostarczamy wartości, odpowiadając na rosnące potrzeby biznesu-jesteśmy zielonym partnerem zmian. Pozyskane środki Fundacja przeznacza na realizację projektów społecznych. To wypracowywany od 2020 roku core dystrybucji know-how” - powiedziała Agnieszka Rozwadowska, prezeska Fundacji Carbon Footprint.

Podsumowanie 2023 w liczbach

Fundacja Carbon Footprint zrealizowała w minionym roku 12 inicjatyw społecznych, 18 edukacyjnych, 8 projektów komercyjnych i 7 autorskich takich, jak np. Carbon Footprint Challenge Awards czyli uhonorowanie liderek i liderów działających w obszarze zrównoważonego rozwoju czy Halo Carbon - autorska audycja Fundacji na antenie Radia Kraków, zainicjowana jeszcze w 2022 r. Organizacja nawiązała wartościowe partnerstwa i podpisała umowy na działania komercyjne w zakresie dekarbonizacji, analityki śladu węglowego i ESG.

Plany na przyszłość

Fundacja oprócz działań edukacyjnych i społecznych w 2024 r. skupi się na promocji znaku towarowego Carbon Footprint Approved, który opiera się o kryterium śladu węglowego i uwiarygadnia działania podmiotów na rzecz ograniczenia śladu węglowego wytwarzanych produktów lub usług. Carbon Footprint Approved jest zastrzeżonym w EUIPO międzynarodowym znakiem towarowym przyznawanym produktom lub usługom, które zostały wytworzone lub dostarczone w odpowiedzialny środowiskowo i społecznie sposób.

Kluczowe projekty

Krakowska Fundacja Carbon Footprint w opublikowanym raporcie za 2023 r. podsumowała swoją aktywność w obszarze śladu węglowego i ESG. Fundacja, która jest obecna na rynku od 2019 r. staje się organizacją coraz bardziej rozpoznawalną i cenioną. Miniony rok był dla CFF czasem realizacji ambitnych celów i pracy na wielu polach: społecznym, edukacyjnym, biznesowym i medialnym. Organizacja w raporcie wskazuje na umocnienie relacji partnerskiej z redakcją portalu Świat OZE, efektem czego były inicjatywy i projekty, w tym wyrazista akcja społeczna pt. „All You Need Is ... OZE”. Carbon Footprint Foundation w raporcie wymienia również swoje zaangażowanie w zakresie analityki śladu węglowego i współtworzenia Stref Sustainability w projektach komercyjnych o zasięgu międzynarodowym takich, jak np. pierwszy w Polsce „Rajd dla klimatu” - Climate Classic Poland czy największy kongres gospodarczo-technologiczny w tej części Europy, koncentrujący się na światowych trendach - Impact Cee. Jako ważne doświadczenie w obszarze budowania tzw. zrównoważonych wydarzeń, CFF opisuje współpracę strategiczną z krakowskim BNP Paribas Green Film Festival, a także podpisanie partnerstwa z organizacją Kraków5020 i Kraków Network, która zrzesza kilkuset interesariuszy tzw. przemysłu spotkań, szukających równowagi, know-how oraz konkretnych narzędzi z obszaru ESG. Dużą część raportu rocznego CFF stanowi sprawozdanie na temat dwóch kluczowych realizacji: autorskiej konferencji TEDx Nadwiślańska St. oraz 4. edycji Szczytu Klimatycznego Carbon Footprint Summit, z motywem przewodnim „Butterfly effect”, poruszające zagadnienia z obszarów tematycznych takich jak: ślad węglowy, OZE, transformacja energetyczna, offset węglowy czy greenwashing.

Raport roczny Fundacji Carbon Footprint jest dostępny na stronie internetowej: LINK DO STRONY

Źródło informacji: Fundacja Carbon Footprint

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.03.2024, 09:26
Źródło informacji Fundacja Carbon Footprint
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii