Newsletter

RELPOL SA (17/2021) Zawiadomienie o przekroczeniu 5 proc. udziału w ogólnej liczbie głosów w Spółce.

05.07.2021, 15:51aktualizacja: 05.07.2021, 15:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 17/2021

Zarząd Relpol S.A. w Żarach informuje, że w dniu 05.07.2021 roku otrzymał zawiadomienie od QUERCUS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. w sprawie przekroczenia przez zarządzane przez niego fundusze (QUERCUS Absolute Return FIZ oraz QUERCUS Parasolowy SFIO) progu 5% w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Relpol S.A.

Przekroczenie ogólnej liczby głosów na WZ Spółki Relpol nastąpiło na wskutek zawarcia w dniu 30.06.2021 r. przez Fundusze transakcji zakupu akcji Spółki Relpol na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW w Warszawie.

Przed transakcją Fundusze posiadały łącznie 433.218 akcji Spółki Relpol, które stanowiły 4,51% jej kapitału zakładowego i uprawniały do 433.218 głosów na WZ oraz reprezentowały 4,51% ogólnej liczby głosów na WZ Relpol S.A.

Po transakcji, na dzień 01.07.2021 r. Fundusze zarządzane przez QUERCUS posiadały łącznie 508.218 akcji Spółki, które stanowiły 5,29% kapitału zakładowego Relpol S.A. oraz uprawniały do wykonywania 508.218 głosów na WZ, co odpowiadało 5,29% ogólnej liczby głosów na WZ.

QUERCUS Towarzystwu Funduszy Inwestycyjnych S.A. poinformowało również, że brak jest podmiotów zależnych od akcjonariuszy dokonujących zawiadomienia, posiadających akcje spółki Relpol.

Fundusze nie zawierały umów z osobami trzecimi, określonymi w art. 87 ust. 1 pkt 3 lit. c ustawy o ofercie.

QUERCUS TFI wraz z zarządzanymi funduszami inwestycyjnymi nie przysługuje prawo głosu z akcji Spółki w związku z sytuacjami określonymi w art. 69 ust. 4 pkt 7 oraz 8 ustawy o ofercie.

Ogólna liczba akcji Spółki i ogólna liczba głosów na Walnym Zgromadzeniu wynosi 9.609.193.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.07.2021, 15:51
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ