Newsletter

RELPOL SA (23/2020) Ujawnienie opóźnionej informacji poufnej w związku z podpisaniem umowy zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa

19.10.2020, 11:39aktualizacja: 19.10.2020, 11:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 23/2020

Zarząd Relpol S.A. w Żarach działając na podstawie art. 17 ust. 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE ("Rozporządzenie MAR"), przekazuje informację poufną dotyczącą podjęcia decyzji o zamiarze sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP).

W dniu 19.10.2020 r. Relpol S.A. podpisał z Lumel S.A. w Zielonej Górze umowę zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa tj. wydzielonego organizacyjnie, zlokalizowanego w Zielonej Górze oddziału produkcyjnego zwanego "Zakład Polon" (Zakład) zajmującego się produkcją i sprzedażą sterowników zabezpieczeniowych serii CZIP oraz stacjonarnych monitorów promieniowania SMP wraz usługami serwisowymi. Cena sprzedaży ustalona zostanie w oparciu o pięciokrotną wartość EBITDA średnią z lat 2018-2019 oraz inwentaryzację i wycenę składników będących przedmiotem transakcji na dzień przeniesienia własności. Własność ZCP przejdzie na kupującego z dniem 01.12.2020, pod warunkiem podjęcia przez Walne Zgromadzenie Spółki pozytywnej uchwały w tej sprawie.

Firma Lumel S.A. podobnie jak i Relpol S.A. posiada bogate doświadczenie w segmencie rynku elektroenergetyki i automatyki przemysłowej. W związku z tym, że Relpol S.A. zamierza skoncentrować się na inwestycjach i rozwoju potencjału produkcyjnego w nowe rozwiązania przekaźników dla perspektywicznych segmentów rynku opartych o odnawialne źródła energii, zmniejszenie energochłonności automatyki energetycznej i przemysłowej, elektromobilność i transport, przeniesienie produkcji "Zakładu Polon" w struktury firmy Lumel S.A. będzie krokiem, który pozwoli najlepiej wykorzystać nowe możliwości i potencjał rozwoju oraz ekspansji rynkowej obu firmom.

Lumel S.A. działa na rynku polskim od 1954 r. Firma ta zapewni organizację, produkcję i sprzedaż urządzeń, dostarczając wysokiej jakości produkty dotychczasowym klientom i zapewniając rozwój produktowy również przyszłym klientom, kontynuując współpracę z polskimi uczelniami. Produkcja sterowników zabezpieczeniowych CZIP oraz monitorów promieniowania SMP prowadzona będzie w nowo wybudowanej fabryce zlokalizowanej w Zielonej Górze, do której Lumel przeniósł swoją dotychczasową produkcję urządzeń pomiarowych i połączył w niej najnowocześniejsze technologie produkcji zgodne z koncepcją przemysłu 4.0

Z uwagi na wczesny etap negocjacji oraz rozciągnięcie się tego procesu w czasie, przekazanie tej informacji do publicznej wiadomości zostało opóźnione w dniu 03.09.2020 r. do dnia podpisania z potencjalnym nabywcą umowy zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Niezwłoczne przekazanie tej informacji do publicznej wiadomości mogłoby naruszyć prawnie uzasadniony interes Spółki a tym samym jej akcjonariuszy.

Treść opóźnionej informacji:

Zarząd Relpol S.A. z siedzibą w Żarach informuje, że w dniu 03.09.2020 r. podjął decyzję o zamiarze zbycia wydzielonego organizacyjnie, zlokalizowanego w Zielonej Górze oddziału produkcyjnego zwanego "Zakład Polon" (Zakład), jako części przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP), zdolnej do prowadzenia działalności gospodarczej w sposób samodzielny.

Zakład Polon zajmuje się produkcją, instalacją i serwisem stacjonarnych monitorów promieniowania gamma-neutronowego oraz cyfrowych systemów zabezpieczeń wykorzystywanych w rozdzielniach średniego napięcia. Działalność tego oddziału nie jest istotna z punktu widzenia działalności Spółki i stanowi poniżej 5% wartości przychodów ze sprzedaży Relpol S.A. Ma też nieistotny wpływ na wyniki finansowe Spółki.

Celem sprzedaży tej części działalności jest skoncentrowanie się na rozwoju podstawowej działalności Spółki jaką jest produkcja przekaźników elektromagnetycznych i gniazd wtykowych do przekaźników. Relpol zamierza inwestować w rozwój przekaźników, zwiększenie mocy produkcyjnych i rozbudowę głównego zakładu w Żarach poprzez zwiększenie powierzchni produkcyjnej. Biorąc to pod uwagę, zbycie części działalności Spółki zajmującej produkcją, instalacją i serwisem stacjonarnych monitorów promieniowania gamma-neutronowego oraz cyfrowych systemów zabezpieczeń wydaje się najlepszym rozwiązaniem zarówno dla Relpol S.A. jak i działalności prowadzonej w Zakładzie Polon.

Przedmiotem planowanej sprzedaży jest zorganizowana część przedsiębiorstwa w skład której wchodzą składniki majątkowe i niemajątkowe jak:

a) prawa własności intelektualnej w tym umowy licencyjne uprawniające do korzystania z praw własności intelektualnej,

b) zapasy materiałów, surowców, półproduktów i produktów,

c) ruchomości, w tym sprzęt biurowy i komputerowy,

d) umowy związane z działalnością Zakładu Polon,

e) zobowiązania z zawartych umów gwarancyjnych związane z funkcjonowaniem Zakładu,

f) tajemnice przedsiębiorstwa związane z funkcjonowaniem Zakładu,

g) dokumenty (w tym kadrowe) związane z prowadzeniem działalności tego Zakładu,

h) kadrę pracowników przyporządkowaną do Zakładu.

Cena transakcji ustalona zostanie w wyniku negocjacji z nabywcą, po zaciągnięciu opinii Rady Nadzorczej Spółki, w oparciu o uzgodniony poziom EBITDA średni z lat 2018-2019 oraz inwentaryzację i wycenę składników będących przedmiotem transakcji.

Zamiar zbycia działalności prowadzonej w Zakładzie Polon zostanie przedłożony do zaopiniowania przez Radę Nadzorczą Spółki a następnie informacja ta zostanie przekazana działającym w Spółce Związkom Zawodowym. Ponadto zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa wymaga zgody Walnego Zgromadzenia Spółki.

W opinii Zarządu Spółki, ujawnienie informacji poufnej w zwykłym trybie i terminie mogłoby bezpośrednio wpłynąć na przebieg negocjacji i naruszyć uzasadnione interesy Spółki, w tym również jej akcjonariuszy. Dlatego też informacja ta zostaje utajniona do dnia podpisania z potencjalnym nabywcą warunkowej umowy zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

W opinii Zarządu nie istnieją przesłanki wskazujące na to, iż opóźnienie ujawnienia przedmiotowej informacji poufnej mogło wprowadzić w błąd opinię publiczną.

Spółka wdrożyła procedury mające na celu zapewnienie zachowania poufności powyższej informacji poufnej.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.10.2020, 11:39
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ