Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Ferma Oldar w oparciu o wyniki kontroli przeprowadzonej przez Inspekcję Weterynarii oraz pismo otrzymane od redakcji TVN informuje:
Brak jakiegokolwiek związku Fermy Oldar z jajami wylęgowymi i płodami kurcząt.
Wszystkie skandaliczne i szokujące zdjęcia oraz ujęcia z jajami wylęgowymi i z płodami kurcząt pokazane w materiale TVN nie mają nic wspólnego z Fermą Oldar. Ujęcia te nie zostały nagrane na terenie Fermy Oldar. Przedstawienie tych ujęć w materiale dotyczącym Ferma Oldar jest manipulacją i wprowadza odbiorców w błąd sugerując, że Ferma Oldar ma związek z tym tematem. Na potwierdzenie - w piśmie przesłanym przez producenta programu Uwaga! TVN Jacka Kaczmarka do prezes Fermy Oldar czytamy:
(…) Nade wszystko pragnę zwrócić uwagę, że w komentowanym materiale nie pojawia się twierdzenie, że Pani przedsiębiorstwo nabywa jaja wylęgowe. W audycji podano jedynie do publicznej wiadomości informacje, że na rynku spożywczym, w zakresie odnoszącym się do handlu jajami, bez żadnych problemów można nabyć tzw. „jaja po światełku”, które powinny być zutylizowane, a trafiają do producentów żywności(...)”.
Odpowiedź TVN to potwierdzenie stanowiska Fermy Oldar z dnia 21 czerwca, w którym kategorycznie zaprzeczyliśmy, by w naszym zakładzie kiedykolwiek dochodziło do tego typu praktyk.
Prezentowanie naszej firmy w takim kontekście i bezpodstawne oraz bezprawne wiązanie Fermy Oldar z tym tematem to wprowadzanie opinii publicznej w błąd. Zapowiadamy, że na jakiekolwiek sugerowanie związku Fermy Oldar z takimi działaniami - reagować będziemy z pełną stanowczością na drodze prawnej, w pierwszej kolejności żądając publicznego sprostowania tej nieprawdziwej informacji i przeprosin ze strony TVN.
Ponadto w ocenie specjalistów i praktyków, którzy na prośbę Fermy Oldar przeanalizowali materiał filmowy TVN Uwaga - ujęcia są modyfikowane, a sposób ich montażu wskazuje na wycinanie z kontekstu i manipulowanie oryginalnymi wypowiedziami w celu zmiany ich sensu.
Przypominamy też, że pracownicy zakładu byli namawiani przez dziennikarzy TVN do nieprzestrzegania procedur zakładowych oraz ich nieegzekwowania, dochodziło też do licznych nieudanych prowokacji, których w programie nie pokazano.
Kontrola wykluczyła nieprawidłowości w Fermie Oldar
Wyniki urzędowej kontroli Inspekcji Weterynaryjnej jednoznacznie zaprzeczają zarzutom stawianym Fermie Oldar w materiale wyemitowanym w programie TVN Uwaga w dniu 21 czerwca br. Kontrola została przeprowadzona przez Inspekcję Weterynaryjną w Pruszkowie sprawującą nadzór nad funkcjonowaniem firm m.in. z branży produkcji jaj. Ferma Oldar w dniu wczorajszym, po kilkudziesięciogodzinnym prewencyjnym ograniczeniu działalności, wróciła do pełnowymiarowej pracy.
Należy przypomnieć i zaznaczyć, że mając na uwadze transparentność działań i dbałość o najwyższe standardy - po emisji w programie TVN Uwaga w dniach 21 i 22 czerwca reportaży podważających wiarygodność Fermy Oldar - firma wstrzymała obrót produktami do czasu wyjaśnienia sprawy. Jednocześnie rozpoczęła się kontrola Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pruszkowie zmierzająca do wyjaśnienia postawionych przez redakcję programu zarzutów. Przypominamy, iż dotyczyły one rzekomego braku odpowiednich i wymaganych przepisami prawa ważnych książeczek sanepidowskich przez pracowników firmy, niezgodnej z prawem zmiany daty przydatności do spożycia jajek oraz produkcji pasteryzowanej płynnej masy jajecznej z ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego.
„W dniu 26 czerwca otrzymaliśmy decyzję Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pruszkowie, która w całości umarza przedmiotowe postępowanie wobec Fermy Oldar. Oznacza to, że firma na podstawie decyzji pokontrolnej może bez ograniczeń prowadzić działalność, gwarantując najwyższą jakość swoich produktów. Wydana decyzja potwierdza, iż proces produkcyjny w Fermie Oldar zapewnia bezpieczeństwo produktu - jaj i masy jajecznej” - mówi Aleksandra Dębska, prezes zarządu Fermy Oldar i dodaje: „Zapewniamy wszystkich naszych partnerów, że produkty Fermy Oldar niezmiennie mają najwyższą jakość, a Państwa bezpieczeństwo, zdrowie i zadowolenie ze współpracy z nami jest dla nas nieustannym priorytetem”.
Termin ważności jaj i odpady
Bulwersujące są ujęcia dotyczące rzekomego przeklejania terminów ważności jaj w celu zwiększania zysku przez Fermę Oldar. Twierdzenie podane w reportażu jest nieprawdziwe, ponieważ w okresie, w którym nakręcono te zdjęcia - ceny jajek klasy A (najświeższe) i jaj klasy B (do przetwórstwa) były takie same. Tym samym nie byłoby sensu przedłużania terminu przydatności, gdyż jaja z kończącym się terminem przydatności do spożycia można było przeznaczyć jako jaja kategorii B do przetwórstwa utrzymując ich taką samą wartość.
Ponadto przeprowadzone w dniu wczorajszym doświadczenia - potwierdzają, że usuwanie naklejek z terminem ważności bez pozostawienia śladu na opakowaniu jest w praktyce niemożliwe. Szczególnie, gdy naklejka została naklejona na opakowanie kilkanaście dni wcześniej i jest do niego szczelnie przytwierdzona. Co więcej - nie byłoby możliwe jej usunięcie w tak szybkim tempie jak pokazano w reportażu, co dodatkowo potwierdza brak jakiegokolwiek uzasadnienia dla chęci prowadzenia takich działań.
Ujęcia, na których zbierane są jaja, które spadły na podłogę są zmanipulowane. Jaja te są i muszą być sprzątane i umieszczane docelowo w pojemnikach oznaczonych III kategorią, a następnie przekazywane do utylizacji. Co więcej - ilość odpadów jest kontrolowana, by cały proces produkcji był w pełni transparentny i wykluczał jakiekolwiek nieprawidłowości. Co więcej - Ferma Oldar posiada dokumentację potwierdzającą odbiór odpadów, którymi są jaja pokazane w reportażu jako zbierane z ziemi.
Gwarancja jakości w Fermie Oldar
Podsumowując - Ferma Oldar od zawsze jako swój główny cel stawiała jakość produktów, a tym samym bezpieczeństwo i zdrowie swoich klientów. Od lat dbamy o najwyższe standardy produkcji o czym świadczą: przyznany nam w styczniu 2015 roku Certyfikat BRC, certyfikat AgroBioTest, zawsze aktualne dokumenty HDI (identyfikacji towaru), których wymagamy od naszych dostawców, cykliczne badania w kierunku Salmonelli, a także szereg atestów jakości, które regularnie dostarczamy swoim odbiorcom.
Jesteśmy przekonani, że właśnie kierowanie się najwyższymi standardami i gwarancja jakości pozwoliły Fermie Oldar zdobyć zaufanie tak wielu partnerów, z którymi współpracujemy od lat.
W odpowiedzi na próby bezprawnego działania na szkodę wizerunku firmy - Ferma Oldar podejmie wszelkie możliwe kroki prawne w celu obrony swojego dobrego imienia i wyciągnięcia konsekwencji wobec osób i podmiotów działających na jej szkodę.
W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji i prosimy o kontakt:
Patrycja Sawicka-Sikora
tel. kom. +48 506 181 076
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 27.06.2017, 17:29 |
Źródło informacji | Ferma Oldar |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu