Newsletter

Rusza działalność ACT w Abu Zabi

16.05.2024, 15:56aktualizacja: 16.05.2024, 16:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/AETOSWire
Business Wire/AETOSWire

ABU ZABI, Zjednoczone Emiraty Arabskie--(BUSINESS WIRE)-- Arabian Chemical Terminals LLC w Abu Zabi (ACTAD) ma przyjemność poinformować o rozpoczęciu działalności nowo wybudowanego terminala do magazynowania zbiorników chemicznych w porcie Khalifa w Abu Zabi (ZEA). Terminal stanowi pierwszą tego rodzaju przestrzeń komercyjną do magazynowania zbiorników chemicznych w Emiratach.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj:
https://www.businesswire.com/news/home/20240515367583/pl/ 

ACTAD ustanowił swoją siedzibę w strategicznej lokalizacji w nowym światowej klasy porcie Khalifa, w pobliżu nowoczesnej, rozległej strefy ekonomicznej Khalifa Abu Zabi (KEZAD), mając na celu udział w działaniach promujących nowe gałęzie przemysłu w Emiratach.

Obiekt ACTAD powstał jako najnowocześniejszy kompleks spełniający najwyższe standardy międzynarodowe, obejmujący łącznie 40 zbiorników o różnych parametrach (20 ze stali niestopowej, w tym 10 z wewnętrzną pokrywą pływającą, oraz 20 ze stali nierdzewnej, w tym 10 w wersji izolowanej wyposażonej w system grzewczo-chłodniczy), zapewniając łącznie 100 000 m3 zdolności magazynowej. Każdy zbiornik posiada dedykowany rurociąg w ramach dedykowanego stanowiska postoju o głębokości 16 metrów pod lustrem wody oraz dedykowanych doków załadunkowych, co zapobiega ryzyku zanieczyszczenia krzyżowego i przyczynia się do maksymalizacji wydajności operacyjnej i elastyczności dla klientów.

Ponadto obiekt posiada magazyn towarów niebezpiecznych o powierzchni 500 m2 oraz wyposażenie do napełniania beczek lub kontenerów masowych.

Terminal posiada niezależne, w pełni wyposażone laboratorium badawcze zarządzane przez firmę zewnętrzną w celu pobierania i testowania próbek materiałów.

ACTAD stosuje Zintegrowany System Zarządzania spełniający następujące normy międzynarodowe: ISO-9000, 14000, 18000, CDI-T i ISGOTT.

Terminal wesprze lokalne sektory przemysłu w przywozie niezbędnych chemikaliów płynnych luzem lub w eksporcie wytwarzanych środków chemicznych do innych krajów świata. Może również służyć jako centrum magazynowe lub do przeładunku kompletacyjnego dla firm międzynarodowych dzięki strategicznej lokalizacji w wolnym obszarze celnym portu Khalifa.

ACTAD stanowi rozszerzenie działalności Arabian Chemical Terminals LTD z Arabii Saudyjskiej (ACT-KSA). ACT-KSA jest właścicielem i operatorem dwóch innych terminali, z których jeden mieści się w Janbu na Morzu Czerwonym, a drugi w porcie handlowym w Al-Dżubajl nad Zatoką Perską. Od skromnych początków w 1986 r. w Janbu, ACT-KSA była pierwszą firmą świadczącą usługi w zakresie zbiorników komercyjnych z siedzibą w Arabii Saudyjskiej, która zaczynała działalność od zdolności magazynowych rzędu 13 000 m3. W 2012 r. ACT-KSA zbudowała pierwszy obiekt do komercyjnego składowania masowego w Al-Dżubajl, dodając kolejnych 70 000 m3 zdolności magazynowej i szereg zbiorników o różnych parametrach i rozmiarach. Terminal w Al-Dżubajl jest obecnie rozbudowywany w celu zwiększenia zdolności magazynowej o kolejnych 70 000 m3.

Źródło: AETOSWire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com:
https://www.businesswire.com/news/home/20240515367583/pl/ 

Źródło: Arabian Chemical Terminals

KONTAKT

Manuel Pereira

e-mail: m.pereira@act-uae.com 

Źródło informacji: Business Wire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.05.2024, 15:56
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ