Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W poszukiwaniu wiarygodności
Najwięcej uwagi podczas OEES 2022 poświęcone zostanie wiarygodności ekonomicznej państwa, a także instytucji i przedsiębiorstw. Punktem wyjścia do wieloaspektowej dyskusji na ten temat będą wnioski z obecnie przygotowywanego raportu „Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski”. Autorzy zwracają uwagę na wiele niekorzystnych zjawisk, w polskiej gospodarce, które wpłynęły na wyraźne obniżenie wskaźników wiarygodności ekonomicznej naszego kraju w ostatnim czasie. „Wiarygodność ekonomiczna państwa oddziałuje na warunki i koszty gospodarowania. Jest swoistego rodzaju dobrem publicznym, które trzeba podtrzymywać a nie niszczyć. Gdy władza publiczna traci wiarygodność ekonomiczną sięga po propagandę i przekupywanie ważnych dla interesu politycznego grup. Prowadzi to m.in. do ograniczenia zaufania do krajowego pieniądza oraz do inflacji” – wskazuje koordynator grupy pracującej nad Indeksem, prof. Jerzy Hausner, przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit, Fundacja GAP.
Wśród ścieżek tematycznych bloków FIRMA-IDEA, MIASTO-IDEA i MARKA – KULTURA znajdą się: prawa człowieka w biznesie, w kontekście potrzeb pracowników, jakie uwydatniła pandemia COVID-19; społeczny i instytucjonalny wymiar regeneracji miast wobec wyzwań klimatycznych; miasta przystosowane do potrzeb młodego pokolenia; design-thinking i „ko-kreacja” w tworzeniu usług publicznych i empatycznych organizacji; Green Deal i aspekty jego finansowania, a także konflikty, które wokół niego narastają.
Dyskutując o bieżących problemach współczesnego świata nie sposób pominąć tematu trwającej wojny w Ukrainie. Ścieżka specjalna “Open Eyes to Ukraine” poświęcona będzie najważniejszym kwestiom gospodarczym, społecznym, politycznym i kulturalnym, kierunkom rozwoju współpracy pomiędzy Polską i Ukrainą, a także aktualnym i przyszłym potrzebom mieszkańców Ukrainy.
Zainteresowani mogą wziąć udział w wydarzeniu zarówno stacjonarnie, w Centrum Kongresowym ICE Kraków, jak i przy pomocy wirtualnej platformy streamingowej Live OEES (live.oees.pl). Rejestracja odbywa się na stronie www.live.OEES.pl/bilety2022.
„Poprzednie, pandemiczne edycje nauczyły nas pokory. Ale nie tylko – nauczyły nas również wzorowej organizacji i umiejętności reagowania na różne scenariusze. Kongres już zawsze odbywać się będzie hybrydowo, ale w tym roku chcemy, aby w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie spotkało się znowu, jak przed pandemią, 3500 uczestników. Dlatego sprzedaż biletów na OEES rusza już 8 czerwca i będzie odbywać się w 3 etapach: do 21 sierpnia będą dostępne będą bilety early birds w najniższej cenie” - wskazuje dyrektor generalny Open Eyes Economy Tomasz Wojtas.
Kongresowi tradycyjnie już towarzyszyć będą także wydarzenia artystyczne Open Eyes Art Festival, które pomagają zrozumieć rolę sztuki w kreowaniu otaczającej nas rzeczywistości. Z kolei inicjatywa Open Cafe, to przestrzeń, w której goście Kongresu mogą skosztować wyjątkowych smakowitości, przeważnie lokalnych, ale niekiedy też z różnych części świata, zawsze tworzonych z poszanowaniem dla natury i człowieka, wyprodukowanych odpowiedzialnie i w ekologiczny sposób. W ubiegłych edycjach były to kawa, jabłka oraz miód, zaś w tegorocznej motywem Open Cafe będzie symboliczny chleb i zboże. Światowi ekonomiści szacują, że wskutek globalnych wydarzeń, jak rosyjska inwazja na Ukrainę czy susze we Francji, światu grozi utrata blisko 35 proc. zbóż. Ten spory deficyt tylko spotęguje problem głodu i braku dostępu do żywności.
W wydarzenie chętnie angażuje się wiele firm, instytucji i organizacji. Do grona partnerów 7. edycji dołączyły już m.in. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ING Bank Śląski, InPost, VELUX, Fiat i LuxMed. Miastem Gospodarzem jest Miasto Kraków. Więcej informacji o nadchodzącej edycji OEES dostępnych jest na www.kongres.oees.pl.
O Open Eyes Economy Summit
Open Eyes Economy Summit (OEES) to Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości, który od 2016 r. z pomocą wybitnych osobistości ze świata nauki, ekonomii i kultury udowadnia, że biznes i gospodarka powinny opierać się na wartościach społecznych.
OEES poprzez interdyscyplinarny program, znane autorytety z życia gospodarczego i społecznego, żywą formułę konfrontującą różne punkty widzenia, z roku na rok wzmacnia swoją pozycję wydarzenia wyjątkowego. Potwierdzają to sukcesy Kongresu w konkursach branży eventowej w kraju (MP Power Awards) i w Europie (Conventa Best Event Award).
W Kongresie biorą udział naukowcy, przedsiębiorcy, dziennikarze, aktywiści, artyści i studenci. To wydarzenie gromadzące ludzi myślących odpowiedzialnie, otwarte dla uczestników niezależnie od ich wieku, statusu społecznego, ekonomicznego czy politycznego. Obecność na OEES to doskonała okazja, by posłuchać na żywo niezwykłych osobowości i nawiązać nowe kontakty.
KONTAKT:
Rozalia Wiśniowska
e-mail: media@oees.pl
tel. +48 665 820 283
Źródło informacji: Open Eyes Economy Summit
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.06.2022, 13:31 |
Źródło informacji | Open Eyes Economy Summit |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu